Teknoloji Haberleri

TEKNOLOJİ

  Hayallerin 10 müthiş telefon tasarımı

  Hürriyet Haber
  25.04.2016 - 02:06 | Son Güncelleme:

  Geleceğin telefonlarını hayal eden tasarımlardan en iyi 10 tanesini seçtik. Bakın hayal gücünün sınır tanımadığı telefonlar nasıl tasarımlara sahip?

  Bugün neredeyse her zevke uygun bir akıllı telefon bulmak mümkün. Tabi zevkinizin içerisinde siyah, dikdörtgen bir ekranın bulunması şartıyla.

  Piyasada kavisli Galaxy S7 Edge, çift ekranlı LG V10 gibi sıra dışı birkaç telefon bulmanız mümkün. Ancak tasarım dünyası, bu kadarının yetersiz olduğunu düşünmüş olsa gerek, gerçeğe dönüşmeyi bekleyen sayısız çılgın konsept fikir var. Bu konseptlerden bazıları için henüz yeterli teknolojiye sahip değiliz, bazıları ise aşırı uçuk veya çok küçük kitleye hitap ediyor. Yine de seçtiğimiz konseptlerin görülmeye değer olduğunu düşünüyoruz.

  1. Nokia Morph

  Hayallerin 10 müthiş telefon tasarımı

  Tasarlayan: Nokia

  2008'lere dayanan Nokia Morph konsepti, bükülebilen, uzayabilen ekranı, saydam bileşenleriyle dikkat çekmeyi hala başarıyor.

  2. iPhone Next G

  Hayallerin 10 müthiş telefon tasarımı

  Tasarlayan: Samuel Lee Kwon

  Bilezikten sadece biraz daha büyük olan bu giyilebilir teknoloji, avuç içinizde büyük bir ekran oluşturabiliyor. Elinizin boyutlarıyla sınırlı olan telefonu kullanmak muhtemelen normal telefonu kullanmak kadar kolay olmayacak, ancak böyle bir fikrin denendiğini görmek bile güzel.

  3. Mobile Script

  Hayallerin 10 müthiş telefon tasarımı

  Tasarlayan: Mukomelov Studio

  Esnek bir ekrandan faydalanan Mobile Script konsepti, uzatılarak tablete dönüşebiliyor. Cihazın kaplı olduğu "nano madde", güneş ışığını enerjiye dönüştürerek pil ömrünü uzatabiliyor.

  4. Window Phone

  Hayallerin 10 müthiş telefon tasarımı

  Tasarlayan: Seunghan Song

  Windows Phone ile karıştırmayın: Bu konsept, pencere gibi tamamen saydam bir telefon hayal ediyor. Telefon, hava durumuna göre görünüm değiştirebiliyor, örneğin karlı bir günde bir buz parçası gibi görünebiliyor.

  5. Nexus P3

  Hayallerin 10 müthiş telefon tasarımı

  Tasarlayan: Enrico Vicari ve Giuseppe Avanzato

  Bazı yönleri bize LG G5'i hatırlatan bu konsept, üzerindeki yuva yoluyla donanım ilave etmenize izin veriyor. Cihazın üzerindeki kızağı açarak QWERTY klavyeyi veya gamepad'i ortaya çıkarabiliyorsunuz. İsterseniz klavye yerine 4,700mAh'lik pil kullanmanız da mümkün.

  6. AUO Phone

  Hayallerin 10 müthiş telefon tasarımı

  Tasarlayan: AUO

  AUO, bükülebilme özelliğini bir kontrol mekanizması olarak kullanıyor. Örneğin ekranın kenarını bükerek kitabın sayfasını döndürebiliyor veya ekrana bastırarak resimlere yaklaşabiliyorsunuz.

  7. Asus Z2 Poseidon

  Hayallerin 10 müthiş telefon tasarımı

  Tasarlayan: Hege

  Konsept telefonların çoğu yeni tasarımlara odaklanırken Asus Z2, ham güce önem veriyor. PC seviyesindeki Intel işlemciye sahip telefon, 6GB RAM ve 6.0 inç'lik devasa QHD ekranla geliyor. 6.000mAh'lik pil sayesinde oyuna başladığınız anda piliniz tükenmiyor; sıvı soğutma sistemi ise yoğun grafikler işlenirken elinizin yanmasına engel oluyor.

  8. Philips Fluid

  Hayallerin 10 müthiş telefon tasarımı

  Tasarlayan: Dinard da Mata

  Bazı yönlerden Nokia Morph'a benzeyen Philips Fluid daha gerçekçi bir telefon olduğundan yakın gelecekte gerçeğe dönüştüğüne şahit olabiliriz. Fluid, bir bilezik haline gelebiliyor veya normal bir telefon olarak kullanılabiliyor.

  9. Mozilla Seabird

  Hayallerin 10 müthiş telefon tasarımı

  Tasarlayan: Billy May

  Projektörlü telefonlar yeni bir fikir olmadığı kadar, gerçek hayatta da mevcutlar. Ancak Mozilla Seabird, biri masanızın üstüne klavyeyi yansıtmaya, diğeri ise duvara ekranı yansıtmaya yarayan iki projektörle geliyor. Seabird özellikle iş alanında ilgi görebilir.

  10. Atlas Kinetic

  Hayallerin 10 müthiş telefon tasarımı

  Tasarlayan: Ricardo Baiao

  Atlas Kinetic belki çok akıllı bir telefon değil ancak kinetik enerjiyle şarj olabiliyor. Akıllı telefonların çoğunun bir günü zor çıkardığı günümüzde her yerde şarj edebileceğiniz bir telefon, çok pratik olabilir.

  İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: BİLGİSAYARINIZ İÇİN 39 MÜTHİŞ DUVAR KAĞIDI

  Etiketler: nokia , telefon , konsept
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı