HATAY HABERLERİ MERKEZ HABERLERİ

Hatay'da kardeşlik ve hoşgörü sofrası

DHA
26.05.2018 - 11:01Son Güncelleme :
DHA

Hüseyin BOZOK/HATAY, (DHA)-KARDEŞLİK ve karşılıklı hoşgörünün merkezi Hatay’da il protokolü ve kanaat önderleri, Vali Erdal Ata’nın ev sahipliğinde düzenlenen iftar sofrasında bir araya geldi.
 İl Müftüsü Hamdi Kavillioğlu tarafından yapılan duanın ardından kısa bir konuşma yapan Vali Erdal Ata, Hatay'ın farklı inanç ve kültürlerin karşılıklı hoşgörü içinde sevgi ve kardeşlik ikliminde buluştuğu kadim bir şehir olduğunu belirtti. Kimsenin inancına veya dünya görüşüne bakmaksızın kardeşlik içerisinde birbirine gülümsediği bir kent olan Hatay'da, tıpkı bir mozaiğin tüm renkleriyle oluşturduğu bütünlüğün yansımasını anımsatan bu iftar sofrasının tüm dünyaya örnek olması gerektiğini dile getiren Vali Ata, bu güzelliklerin kıyamete kadar sürmesi temennisinde bulundu.
İftar programına bürokratların yanı sıra, Ermeni Cemaati temsilcisi Cem Çapar, Ortodoks Kilisesi Vakfı Başkanı Fadi Hurigil, Musevi Cemaati temsilcisi Şaul Cenudioğlu, Ortodoks Kilisesi rahibi Jan Delluler, Protestan Kilisesi Ruhani Lideri Yakup Chang, Armutlu Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Dernek Başkanı Tevfik Erkek, Armutlu Cami Dernek Başkanı Süleyman Mengüllüoğlu ve Alevi kanaat önderi Adnan Fatihoğlu da katıldı.

FOTOĞRAFLI

 

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Merkez haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Merkez haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Hatay'da kardeşlik ve hoşgörü sofrası haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı