HATAY HABERLERİ MERKEZ HABERLERİ

Hatay’da 14 bin öğrencinin verileri sisteme girildi

DHA
12.06.2018 - 10:45Son Güncelleme :
DHA

Hüseyin BOZOK/HATAY, (DHA) - GENÇLİK ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen 'Türkiye Sportif Yetenek Tarama ve Spora Yönlendirme Projesi'nin ilk aşaması tamamlandı. Hatay’da yaklaşık 14 bin öğrencinin ölçümleri tamamlandı.
Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen ve çalışmalarına 8 Mayıs’ta başlanan 'Türkiye Sportif Yetenek Tarama ve Spora Yönlendirme Projesi” kapsamında Hatay’ın tüm ilçelerinde 3. sınıf öğrencilerinin ölçüm çalışmaları tamamlandı. Projenin Hatay Yürütme Kurulu Üyesi Milli Eğitim Kordinatörü Murat Çoban, çocukların yapısal ve motorik özelliklerinin ölçülmesi ve takibinde temel hareket eğitimi verilerek uygun branşlara yönlendirilmesi hedeflenen proje kapsamında Hatay genelinde 14 bin 3. sınıf öğrencisinin ölçümlerinin tamamlanarak verilerinin sisteme girildiğini söyledi. 8 farklı testten oluşan yetenek tarama testinin verilerinin doğrudan bakanlığın veri sistemine girilmesiyle havuzda toplanan bilgilerle belirlenecek öğrencilerin öncelikle illerinde temel hareket eğitimine tabi tutulacağını kaydeden İl koordinatörü Çoban; “Eğitimleri tamamlanan öğrenciler bir sonraki aşamada branşlara yönlendirilerek geleceğin sporcularının ülkemizi temsil etmeleri sağlanacak. Hatay ilinde tüm ilçelere gidilerek yapılan ölçümlerde 14 bin civarı öğrencinin ölçümleri tamamlanmıştır. Proje her yıl 3. Sınıf öğrencilerine uygulanarak devamlılık sağlanacak” dedi.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Merkez haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Merkez haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Hatay’da 14 bin öğrencinin verileri sisteme girildi haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı