Gündem Haberleri, Son Dakika, Haberler

GÜNDEM

  Hatay’da silah yüklü TIR

  02 Ocak 2014 - 01:25Son Güncelleme : 02 Ocak 2014 - 11:12

  Türkiye’den Suriye’ye insani yardım taşıdığı ileri sürülen TIR’da yapılan aramada askeri mühimmat, hücum yelekleri, elektronik cihazlar ve bazı yaşam malzemeleri ele geçirildi.

  Hatay’ın Kırıkhan İlçesi’nde ihbar üzerine durdurulan TIR’da, gıda malzemelerinin arasında çok sayıda roket ve mühimmat bulunduğu, 3 kişinin gözaltına alındığı ileri sürüldü.

  HATAY'DA MÜHİMMAT YÜKLÜ TIR


  Hatay İl Jandarma Komutanlığı’na dün öğle saatlerinde yapılan ihbar üzerine, bir yardım kuruluşuna ait olduğu ileri sürülen TIR, Kırıkhan İlçesi Güzelce Jandarma Karakolu yakınlarında durduruldu. TIR’da bulunan ve kendisinin MİT görevlisi olduğunu söyleyen kişi, iddiaya göre TIR’ı aratmak istemedi. Buna karşın kontrolden geçirilen TIR’da, gıda maddeleri arasında gizlenen roket başlıkları ile silah ve mühimmat bulunduğu iddia edildi.

  Silah ve mühimmata el konulup konulmadığı öğnilemezken, tutanak tutulduktan sonra TIR’ın saat 21.00 sıralarında Kilis yönüne yoluna devam ettiği belirtildi.

  Jandarmanın 3 kişiyi gözaltına alındığı ileri sürülürken, yetkililer olayı henüz doğrulamadı.

  ADANA’DA BİR TIR DOLUSU ROKET BAŞLIĞI ELE GEÇİRİLMİŞTİ

  Adana’da 7 Kasım 2013’te polisin yüklü miktarda uyuşturucu sevk edileceği ihbarı üzerine Metal Sanayi’ye yaptığı baskında aranan TIR’da yüklü miktarda roket başlığı ele geçirilmişti. Şakirpaşa Polis Merkezine götürülerek sayımı yapılan roket başlıklarıyla ilgili Adana Valisi Hüseyin Avni Coş yaptığı açıklamada, TIR’da ele geçirilen roket başlıklarının 935 adet olduğunu bir kısmının Konya’da, bir kısmı da Adana’da üretildiğini saptandığını ve Suriye’ye gönderilmek istendiğini açıklamıştı. Emniyet Genel Müdürlüğü de konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Yapılan inceleme sonucunda, bu malzemelerin basında yer aldığı gibi roket başlığı olmadığı, havan mermisi kovanına benzediği anlaşılmıştır" denildi. Olayla ilgili göz altına alınan 10 kişiden 3’ü tutuklanırken 7 kişi tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmıştı.


  Hatay’da silah yüklü TIR

  Adana'da bir TIR dolusu bomba ele geçirildi

  Etiketler:
  Okuyucu Yorumları { Toplam 125 Yorum }
  • mehmet ağaoğulları 2.1.2014 23:31:59
   TÜRKİYE NİN DURUMU ÇOK KARIŞTI. SURİYE İLE İLİŞKİLİ OLAYLAR BİNLERCE SURİYELİ TÜRKİYE DE YAŞIYOR. AÇ VE YOKSULLUK HER ŞEYİ YAPTIRIR. HIRSIZLIKLAR HAD SAFHADA.
  • cem oltu 2.1.2014 16:22:36
   7 kasımda ele geçirilenler 120 mm lik havan mhimmatının gövdesi hassas tapa ,barut ,sevk barutu ve kuyruk muhtemelen orada monte edilecekti.ele geçirilen diğer 9 - 10 parça ise muhtemelen havan namlusu olarak kullanıcaktı.
  • hegemonya vatandaşı 2.1.2014 15:53:12
   hataydaki kaçakçılığa hükümet ne gibi önlemler aldıki? mazot kaçakçılarıyla uğraşan jandarma karakolunu can güvenlikleri yok diye kapatmadımı? daha ne söylenebilirki!FAİZ LOBİSİNİN İŞİDİR DERLER
  • pırıl pırıl 2.1.2014 15:02:33
   Buna da komplo ve kirli tuzak diyecek kesin.
  • sema ...... 2.1.2014 13:15:28
   İnsandan insana değişen yardım anlayışı. Mavi Marmara'da olduğu gibi...
  • suat karakaya 2.1.2014 12:33:58
   MOSSAD ile CİA nın işi değilse bende ne olayım..
  Sayfa Başı
  HaberlerhürriyetyazarlarBeşiktaşmevlid kandili ne zamanmevlid kandili hangi günrebiülevvel ayırebiülevvel ayı ne zaman