AMASYA HABERLERİ

Hamamözü'nde "Kanka Polis Kütüphanesi" açıldı

AA / Murat Demirci
26.02.2016 - 17:06Son Güncelleme :
Hamamözünde Kanka Polis Kütüphanesi açıldı
AA / Murat Demirci

AMASYA (AA) - Amasya'nın Hamamözü ilçesinde İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yaptırılan "Kanka Polis Kütüphanesi" açıldı.

İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polis Müdürlüğü Polis Eşleri Kaynaşma- Yardımlaşma Derneği (PEKAY) ve Hamamözü İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından "Okullar Hayat Olsun" projesi kapsamında Hamamözü Adil Candemir Çok Programlı Lisesi'ne yapılan "Kanka Polis Kütüphanesi"nin açılışı törenle gerçekleştirildi.

Törende konuşan İl Emniyet Müdürü Mehmet Artunay, projenin Çocuk ve Gençleri Sosyal Koruma Programı kapsamında hazırlandığını söyledi.

Bu tür programların gençlerin birliğini beraberliğini geliştireceğini, kardeşliğini pekiştireceğini dile getiren Artunay, "Türkiye Cumhuriyeti Devleti olarak en büyük zenginliğimizi genç nüfusumuz olarak görüyoruz. Gençleri hayata hazırlamalı, donanımlı gençlerin eğitimi için ne yapılması gerekiyorsa en iyisini yapmalıyız" dedi.

Okumanın önemine dikkati çeken Artunay, çocukların bu kütüphanede hayata hazırlanacağını, gençlere okuma alışkanlığı kazandırılması gerektiğini söyledi. Artunay, kütüphanede 983 kitap, 210 dergi, 81 bülten ve 5 ansiklopedi bulunduğunu bildirdi.

Törene Hamamözü Kaymakamı M. Necmettin Özen, PEKAY Derneği Başkanı Seçgin Artunay da katıldı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Amasya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Amasya ilinden Hamamözü'nde "Kanka Polis Kütüphanesi" açıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Şubat 2016 tarihinde saat 17 06’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Hamamözü'nde "Kanka Polis Kütüphanesi" açıldı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı