İSTANBUL HABERLERİ

Halkbank: Devletin ilgili birimleri ABD'de gözaltına alınan GMY için gerekli çalışmaları başlattı

DHA
29.03.2017 - 08:45Son Güncelleme :
Halkbank: Devletin ilgili birimleri ABDde gözaltına alınan GMY için gerekli çalışmaları başlattı
DHA

İstanbul, 29 Mart (DHA) - Halkbank, Uluslararası Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı (GMY) Mehmet Hakan Atilla'nın ABD'de gözaltına alındığını ve banka ile devletin ilgili birimlerinin konuyla ilgili olarak gerekli çalışmaları başlattığını açıkladı.
Halkbank'ın Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yaptığı açıklamada, "Uluslararası Bankacılık Genel Müdür Yardımcımız Mehmet Hakan Atilla 28 Mart 2017'de görev için bulunduğu Amerika Birleşik Devletleri'nde gözaltına alınmış, ilk duruşması yapıldıktan sonra iddianame hazırlanmak üzere savcılığa süre verilmiştir" denildi ve şöyle devam edildi:
"Konuyla ilgili olarak Bankamızca ve Devletimizin ilgili birimlerince gerekli çalışmalar başlatılmış olup, bilgi temin edildiğinde en kısa süre içinde kamuoyuyla paylaşılacaktır. Bu itibarla, Bankamızın ve yetkili makamların verdiği bilgiler dışındaki spekülatif haber ve yorumlara itibar edilmemesini kamuoyunun bilgilerine sunarız."

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İstanbul haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İstanbul ilinden Halkbank: Devletin ilgili birimleri ABD'de gözaltına alınan GMY için gerekli çalışmaları başlattı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Mart 2017 tarihinde saat 08 45’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Halkbank: Devletin ilgili birimleri ABD'de gözaltına alınan GMY için gerekli çalışmaları başlattı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı