ŞANLIURFA HABERLERİ

Haliliye Belediye Meclisi Toplandı

IHA
08.09.2015 - 10:20Son Güncelleme :

Hliliye belediyesi eylül ayı oturumu

IHA

Haliliye Belediye Meclisi Eylül ayı ilk oturumu bugün gerçekleştirildi.
Haliliye Belediye Meclisine Başkanlık Yapan Fevzi Demirkol, son olarak dün akşam saatlerinde yaşanan hain saldırı sonucu şehit olan askerlere başsağlığında bulundu. Demirkol konuşmasında şu ifadelere yer verdi:
“Bölgemizde yaşanan sıcak gelişmeler sonucunda, Dağlıca Karakolu’nda yapılan saldırı neticesinde şehit haberleri var. Bölgemizde bu tip, ölümler ve insan hayatına kasteden faaliyetlerin bir an önce son bulmasını, bu hususta hayatını kaybedenlere Cenab-ı Hakk’tan rahmet ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz. Ve en kısa zamanda ortak yaşama arzusunun ön plana çıkarılarak, hepimizin kardeş olduğunun, özellikle yayılmasını temenni ediyoruz. Bu hususta belediye meclisimizin de, toplumu yönlendirme, bilgilendirme noktasında üzerine düşen görevi yapmasıdır. Bunu canı gönülden arzu ediyoruz. Bu memleket bizim, bu bölge bizim. Bu bölge bizim olduğuna göre bölgemizde güzellikler hakim olsun. Ve bölgemizde inşallah barış, sulh, hak ve adaletin hakim olmasını temenni ediyoruz. Biz ezelden beri kardeşiz. Din kardeşiyiz. Bizim bu bölgede özellikle ortakça yaşama arzumuzu dile getirmeliyiz, ön plana çıkarmalıyız. Bizim aramızda ne renk ayrımı var, ne din ayrımı var. Abdest aldığımız zaman aynı şekilde abdest alıyoruz, bayramda aynı şekilde bayram yapıyoruz. Sevincimiz, hüznümüz aynı. Bu bakımdan bölgemizin barışın sembolü olmasını temenni ediyoruz. Bu hususta inşallah en yakın gelecekte Haliliye’nin, Urfa’nın ve içinde bulunduğumuz coğrafyanın tüm dünyanın örnek alacağı bir barış kenti olmasını diliyoruz.”
Demirkol, mecliste ayrıca, botlarla deniz yolu aracılığı ile Avrupa’ya geçmeye çalışan Suriyeli sığınmacıların yaşadıkları duruma dair meclis teklifini oylamaya sundu. Öneride şu ifadeler yer aldı:
“Ortadoğu’da baş gösteren olaylardan dolayı ülkemize gelen ve ülkemiz üzerinden Avrupa’nın çeşitli ülkelerine geçmek için illegal yollara başvurmak zorunda kalan mültecilerin durumları ortadadır. Başka çocukların cesetlerinin kıyıya vurmaması gayesiyle konunun meclisimiz tarafından araştırılarak, rapor halinde sunulmasını arz ederiz.”
Ortak Yaşam ve Kültürel Uyum Komisyonu’na havale edilen öneri oy birliği ile kabul edildi.
Demirkol, Belediye Meclis üyelerinden Mehmet Selim Polatkan’ın, Belediye Başkan Yardımcısı olarak atandığını belirtti. Polatkan’ın genç ve dinamik yapısından istifade edeceklerini belirten Demirkol, ayrıca kararın Haliliye için hayırlı olmasını diledi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Şanlıurfa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Şanlıurfa ilinden Haliliye Belediye Meclisi Toplandı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 08 Eylül 2015 tarihinde saat 10 20’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Haliliye Belediye Meclisi Toplandı haberi güncellenecektir.

ŞANLIURFA NAMAZ VAKİTLERİ

17 Mart 2018, Cumartesi
 • İmsak
  05:07
 • Guneş
  06:27
 • Öğle
  12:39
 • İkindi
  16:01
 • Akşam
  18:40
 • Yatsı
  19:55
Sayfa Başı