ADANA HABERLERİ

Hakim Ve Savcılardan Vatandaşlara Aşure İkramı

IHA
30.10.2015 - 10:59Son Güncelleme :

ADANA ADLİYESİ’NDE MUHARREM AYI DOLAYISIYLA CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI VE ADALET KOMİSYONU BAŞKANLIĞI'NIN ORGANİZASYONU İLE AŞURE GÜNÜ DÜZENLENDİ. ETKİNLİKTE ADANA CUMHURİYET BAŞSAVCISI ALİ YELDAN İLE BERABERİNDEKİ HAKİM VE CUMHURİYET SAVCILARI, ADLİYEYE GELEN VATANDAŞLAR İLE PERSONELE VE AVUKATLARA KENDİ ELLERİYLE AŞURE İKRAM ETTİ.

IHA

Adana Adliyesi’nde muharrem ayı dolayısıyla Cumhuriyet Başsavcılığı ve Adalet Komisyonu Başkanlığı’nın organizasyonu ile Aşure Günü düzenlendi. Etkinlikte Adana Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan ile beraberindeki hakim ve Cumhuriyet Savcıları, adliyeye gelen vatandaşlar ile personele ve avukatlara kendi elleriyle aşure ikram etti.
Adana Adliyesi Ana Hizmet Binası’nda bulunan ve vatandaşların tek bir birimden hizmet almalarını sağlamak amacıyla kurulan ’Ön Büro ve Danışma Masası Birimi’nde bu yıl ikincisi düzenlenen etkinliğe Adana Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan, Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanı Ramazan Yılmaz, Adana Bölge Adliye Mahkemesi Cumhuriyet Başsavcısı Sabri Beytorun, Cumhuriyet Başsavcı Vekilleri, hakimler, Cumhuriyet savcıları, adliyede görev yapan personel ile vatandaşlar katıldı.
Adliye yemekhanesinde hazırlanan aşure, ’Ön Büro ve Danışma Masası’ biriminde kurulan masanın bir tarafına geçen Başsavcı Yeldan, Komisyon Başkanı Yılmaz, Bölge Başsavcısı Beytorun ile başsavcı vekilleri tarafından hem personele hem avukatlara hem de adliyeye işlemlerini yapmak ve hizmet almaya gelen vatandaşlara ikram edildi. Başsavcı Yeldan ve beraberindekiler, kendi elleriyle aşure dağıtımını yaparken, vatandaşlar da ön bürodaki koltuklara oturup ikram edilen aşureyi afiyetle yedi.
"BİRLİK BERABERLİK VE KARDEŞLİĞİMİZİN PEKİŞMESİ İÇİN"
Adana Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan, Muharrem ayının anlamına uygun olarak birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularına katkı sağlamak amacıyla Aşure Günü düzenlendiklerini belirterek, milletimizin barış, huzur, güven, karşılıklı sevgi ve saygı içerisinde yaşamaya devam etmesi temennisinde bulundu. Hakim, Cumhuriyet savcıları ve adliye personeli de iş ortamında bereketin simgesi olan aşurenin ikram edilmesinden mutlu olduklarını belirtirken, adliyede aşure ikramına şaşırdıklarını belirten vatandaşlar ise, "Adli işlemlerimiz için buraya geldik. Hakim ve savcılar tarafından bizlere aşure ikram edilmesi çok güzel. Adaleti sağlayan ve böyle bir etkinliği düzenleyen yargı mensuplarımıza çok teşekkür ediyoruz" dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Adana haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Adana ilinden Hakim Ve Savcılardan Vatandaşlara Aşure İkramı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Ekim 2015 tarihinde saat 10 59’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Hakim Ve Savcılardan Vatandaşlara Aşure İkramı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı