MENÜ

Hwasong-15

Hwasong-15 ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Hwasong-15 haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 13 Hwasong-15 haberi bulunmuştur.

Hwasong-15 Haberleri

ABD Kore Kuvvetleri: Kuzey Kore füzeleri ABDnin her yerine ulaşabilir

ABD Kore Kuvvetleri: Kuzey Kore füzeleri ABD'nin her yerine ulaşabilir

ABD Kore Kuvvetleri (USFK), Kuzey Kore'nin ürettiği Hwasong-15 kıtalararası balistik füzesinin (ICBM) ABD'nin her yerine ulaşma kapasitesinde olduğunu duyurdu.

11.07.2019Dünya
Kuzey Kore’yi  rahatsız eden dev tatbikat

Kuzey Kore’yi rahatsız eden dev tatbikat

ABD ile Güney Kore dün en gelişmiş savaş uçaklarının katıldığı bir hava tatbikatına başladı. Tatbikata ABD ve Güney Kore kuvvetlerinden 230 savaş uçağı ve 12 bin personel katılıyor.

4.12.2017Dünya
Kuzey Koreyi rahatsız eden gelişme

Kuzey Kore'yi rahatsız eden gelişme

ABD ile Güney Kore, en gelişmiş savaş uçaklarının yapıldığını bir hava tatbikatına başladı. Bugün başlayan tatbikata ABD ve Güney Kore kuvvetlerinden 230 savaş uçağı ve 12 bin personel katılacak.

4.12.2017Dünya
ABDden kritik açıklama Kuzey Kore ile savaş ihtimali artıyor

ABD'den kritik açıklama! "Kuzey Kore ile savaş ihtimali artıyor"

Beyaz Saray ulusal güvenlik danışmanı HR McMaster, Kuzey Kore ile savaş ihtimalinin her geçen gün arttığını ama silahlı çatışmanın tek çözüm olmadığını söyledi.

3.12.2017Dünya
Rusya, Kore krizinde ABD’yi suçladı

Rusya, Kore krizinde ABD’yi suçladı

KUZEY Kore’nin iki gün önce yaptığı balistik füze denemesinin ardından ABD, bir savaş durumunda Kuzey Kore’nin ‘tamamıyla yok edileceği’ uyarısında bulundu. Söz konusu açıklamayı BM Güvenlik Konseyi toplantısında yapan ABD’nin BM Daimi Temsilci Nikki Haley, tüm ülkelere Kuzey Kore ile ilişkilerini kesme çağrısında bulundu.

30.11.2017Dünya
Kim Jong-un füze denemesi sırasında böyle kahkaha atmış

Kim Jong-un füze denemesi sırasında böyle kahkaha atmış!

Kuzey Kore, önceki gün denediği balistik füzenin ardından testle ilgili fotoğraflar paylaştı. Fotoğraflarda Devlet Başkanı Kim Jong-un'un bir hayli neşeli olduğu görülüyor.

30.11.2017Dünya
Pasifik’te yeni kriz... ‘Kim’in füzesi ABD’yi vurabilir’

Pasifik’te yeni kriz... ‘Kim’in füzesi ABD’yi vurabilir’

Kuzey Kore ‘Nükleer güç olduğunu’ ilan ederken önceki gün denediği Hwasong-15 kıtalararası füzesinin ‘süper-büyük ağır savaş başlığı’ taşıyacak ve ABD’nin her yerini vuracak kapasitede olduğunu öne sürdü.

29.11.2017Dünya
‘En ciddi meydan okuma’

‘En ciddi meydan okuma’

Amerikan üslerinin olduğu Guam Adası’na füze testi planını askıya alan Kuzey Kore rejiminin yerel saatle dün sabah fırlattığı nükleer başlık taşıma kapasitesine sahip balistik füze, ilk kez Japonya’nın üzerinden geçerek Pasifik’e düştü. Trump, ‘Tüm seçenekler masada’ diye uyardı. Uzmanlar en provokatif test olduğunu düşünüyor.

29.08.2017Dünya
Kore’de füze gerilimi tırmanıyor: Çin’e çattı

Kore’de füze gerilimi tırmanıyor: Çin’e çattı

ABD Başkanı Donald Trump’ın, Kuzey Kore’nin son balistik füze denemesine tepkisi çok sert oldu. Trump, Twitter’dan paylaştığı mesajında Pekin’e yüklenerek, bu ülkenin ABD ile ticarette yüz milyarlarca dolar kazandığını ama Kuzey Kore konusunda konuşmak dışında hiçbir şey yapmadığını savundu. ABD Başkanı, böyle sürmesine izin vermeyeceklerini söyledi.

30.07.2017Dünya
Kuzey Kore lideri çok sert konuştu...

Kuzey Kore lideri çok sert konuştu...

Kuzey Kore lideri Kim Jong-un, ülkesinin kıtalarası balistik füze denemesinin ardından ABD'yi doğrudan hedef alan çok sert bir açıklama yaptı. The Guardian'ın haberine göre Jong-un, ABD'nin 4 Temmuz tarihinde kutladığı Bağımsızlık Günü'nden söz ederek, füze denemesinin 'Amerikalı p.çlere' bir hediye olduğu ifadesini kullandı.

5.07.2017Dünya
Kuzey Koreye kınama

Kuzey Kore'ye kınama

BM Genel Sekreteri Guterres füze denemesini kınadı - BM Güvenlik Konseyi, ABD, Japonya ve Güney Kore'nin talebi üzerine bugün toplanacak

5.07.2017Dünya