MENÜ

Dr. Abide Doğan

Dr. Abide Doğan ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Dr. Abide Doğan haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 67 Dr. Abide Doğan haberi bulunmuştur.

Dr. Abide Doğan Haberleri

Dilimizi korumalı, yeni nesle anlatmalıyız

'Dilimizi korumalı, yeni nesle anlatmalıyız'

Türkiye'den ve farklı ülkelerden 144 akademisyen Bükreş'te Türkçe için buluştu. Bilkent Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Rasim Özyürek, "Dilimizi daima korumalıyız yeni nesle bunu anlatmalıyız" dedi.

28.09.2017Gündem
Kültür Bakanlığı’ndan Sabahattin Ali paneli

Kültür Bakanlığı’ndan Sabahattin Ali paneli

Cumhuriyet dönemi Türk edebiyatının önemli yazarlarınan Sabahattin Ali, doğumunun 100. yıldönümünde Kültür ve Turizm Bakanlığınca düzenlenecek bir panelle anılacak.

23.02.2007Gündem
İlber Hoca tavsiyeleri: O cadde derhal temizlenmeli...

İlber Hoca tavsiyeleri: O cadde derhal temizlenmeli...

Tarihçi-yazar Prof. Dr. İlber Ortaylı, Ankara'nın geçmişte Bizans ve Osmanlı imparatorlukları için olduğu gibi Türkiye Cumhuriyeti için de önemli kentlerden biri olduğunu anımsatarak, kentteki tarihi yapılara ve doğal mekânlara sahip çıkılması konusunda yerel yönetimlere tavsiyelerde bulundu.

29.03.2018Gündem
100 milyon çocuk gelin uyarısı

100 milyon çocuk gelin uyarısı

Aydın Doğan Vakfı Yürütme Kurulu Başkanı Candan Fetvacı, “Dünyada eğitime erişim gibi temel bir haktan mahrum bırakılan kız çocuklarının sayısı milyonlarla ifade ediliyor. 18 yaşına gelmeden evlenen kızların dünyadaki oranı yüzde 40. Harekete geçilmezse önümüzdeki 10 yılda 100 milyon kız çocuğu daha erken yaşta evlendirilecek” dedi.

19.02.2018Eğitim
‘Eyvah kardeş yolda demesin

‘Eyvah kardeş yolda' demesin

Ailenin büyümesi ve yeni doğan bebekler heyecanlı bir süreci de beraberinde getiriyor. Ancak kardeşe alışmak bir çocuk için zor olabilir. Bu noktada anne-babaya önemli sorumluluklar düşüyor. Gazi Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Abide Güngör Aytar, ailelere çocuğa kardeşi olacağını anlatmalarını ve onu da hazırlık sürecine katmalarını öneriyor.

20.03.2017Eğitim
Prof. Dr. Manizade törenle toprağa verildi

Prof. Dr. Manizade törenle toprağa verildi

Önceki gün evinde vefat eden Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalı Emekli Öğretim Üyesi, 100 yaşındaki Prof. Dr. Derviş Manizade dün törenle toprağa verildi.

21.02.2003Gündem
Emek Platformu: Yeter artık

Emek Platformu: Yeter artık

Emek Platformu ülke genelinde sokağa çıktı. Çalışanlar IMF ve hükümeti protesto etti, erken seçim istedi, genel grev çağrısı yaptı.

1.12.2001Gündem

Yazar Sonuçları

Dumankaya'ya kaynak aranıyor

FETÖ soruşturması nedeniyle kayyum atanan Dumankaya’dan ev alan 10 bine yakın insan mağdur. Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), duran inşaatları harekete geçirmek için kaynak arıyor. Şirketin toplam 700 milyon TL değer biçilen mülklerini satmaları için şirket arayan TMSF, talip bulmakta oldukça zorlanıyor.

13.05.2017

İki kurumun tarihi

İki kurumun tarihiyle ilgili yayınlanan iki kitabı tanıtacağım bugün.

3.04.2009

Türkiye de bir 'Lute' atasaydı neler olurdu?

"AMERİKA'dan Türkiye'nin nasıl göründüğünü anlatmak istiyorum. İsmimin açıklanmasını da doğru bulmuyorum; sizde saklı kalsın. Bir 'stratejist' olarak beni dinlemenizi istiyorum. ABD'de yakın dostlarım vardır. Ben bir Türk gözüyle bazı değerlendirmeler yapmak istiyorum. Çünkü, ülkemizin gündemi oldukça yoğun.

21.05.2007