KIRIKKALE HABERLERİ

Güzel Sanatlar Fakültesi'nde Natürmort sergisi

DHA
31.03.2017 - 10:00Son Güncelleme :
DHA

Erhan GÖĞEM/KIRIKKALE, (DHA)- KIRIKKALE Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi resim bölümü öğretim üyeleri Yrd. Doç. Şuayip Yücel, Yrd. Doç. Dr. Ayşe Güler, Yrd. Doç. Dr. Hüda Sayın Yücel ve Yrd. Doç. Dr. Hüseyin Gencer tarafından hazırlanan 'Natürmort Sergisi' Üniversite Merkez Kütüphanesi Sanat Galerisi'nde açıldı.

Serginin açılışı Rektör Prof. Dr. Ekrem Yıldız ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hakan Kocamış tarafından yapıldı. Serginin açılışına üniversite öğretim üyeleri, öğrenciler ve Kırıkkale Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri ile öğretmenleri katıldı. Natürmort'un hareketsiz doğa anlamına geldiğini ve bu zamana kadar önemini kaybetmediğini belirten Üniversite öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Ayşe Güler, "Natürmortlarda, hareketsiz ve ölü nesnelerin resmini karakalem, füzen, yağlı boya gibi faklı tekniklerle kağıt, tuval, duvar, deri gibi malzemeler üzerine çok faklı amaçlarla resmedilmiştir. Bu sergide izleyiciler Natürmort'un konusunu içeriğinde yer alan koparılmış çiçekler, meyveler, avlanmış hayvanlar, vazo, kitap vb. eşyaların resimlerinin farklı örneklerini görmek için bir fırsat bulmuştur" dedi.

Sergide 2014, 2015 ve 2016 yıllarında resim atölye dersi kapsamında Natürmort (Ölüdoğa) konu başlığı altında karakalem, suluboya, kuru pastel, yağlı pastel, füzen ve yağlıboya teknikleriyle yapılan özgün öğrenci çalışmaları sergilendi.

Sergi, 13 Nisan 2017 tarihine kadar Merkez Kütüphane Sanat Galerisi'nde sanatseverler tarafından görülebilecek.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kırıkkale haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kırıkkale ilinden Güzel Sanatlar Fakültesi'nde Natürmort sergisi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 31 Mart 2017 tarihinde saat 10 00’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Güzel Sanatlar Fakültesi'nde Natürmort sergisi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı