ANKARA HABERLERİ

Güvenlik güçlerinden teröristlere insanlık dersi

AA / Özcan Yıldırım
24.02.2016 - 13:18Son Güncelleme :

- Diyarbakır'ın Sur ilçesinde zor şartlar altında terörle mücadele yürüten güvenlik güçleri, teslim olan teröristlere söz ve davranışlarıyla adeta insanlık dersi veriyor- Teröristlerin teslim olma görüntülerinde güvenlik güçlerinin, "Gençler artık devletin güvencesi altındasınız" diye hitap etmesi ve hoşgörülü davranışı dikkati çekiyor

AA / Özcan Yıldırım

ANKARA (AA) - Diyarbakır'ın Sur ilçesinde zor şartlar altında terörle mücadele yürüten güvenlik güçleri, teslim olan teröristlere söz ve davranışlarıyla adeta insanlık dersi veriyor.

Sur'da dün 3 teröristin teslim olma görüntüleri, güvenlik kaynakları tarafından basın mensuplarıyla paylaşıldı.

Görüntülerde, güvenlik güçlerinin yağışlı havaya ve dar sokaklara rağmen büyük bir özveriyle yürüttükleri terörle mücadele çalışmaları yer alıyor.

Yoğun çatışmaların ardından dar bir sokağın sonunda bir grup teröristi köşeye sıkıştıran güvenlik güçleri, teröristlere "teslim olun, kaçacak yeriniz yok" çağrısında bulunuyor. Üç teröristin çağrıya uyarak, elleri havada teslim olma anının yer aldığı görüntülerde, güvenlik güçleri teröristlere, "Gençler artık devletin güvencesi altındasınız. Bizlere emanetsiniz, size kimse zarar vermeyecek" ifadelerini kullanıyor.

Bir süredir devam eden operasyonlarda en yakın silah arkadaşlarını şehit vermelerine rağmen, görüntülerde güvenlik güçlerinin teslim olan teröristlere yönelik hoşgörülü tavrı dikkati çekiyor.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Güvenlik güçlerinden teröristlere insanlık dersi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 24 Şubat 2016 tarihinde saat 13 18’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Güvenlik güçlerinden teröristlere insanlık dersi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı