ÇANKIRI HABERLERİ

Güvenlik görevlilerine terör eğitimi

AA / Özgür Alantor
24.02.2016 - 17:22Son Güncelleme :
Güvenlik görevlilerine terör eğitimi
AA / Özgür Alantor

ÇANKIRI (AA) - Çankırı Emniyet Müdürlüğü tarafından güvenlik görevlilerine terör eğitimi verildi.

Komiser yardımcısı Murat Ercan, 100. Yıl Kültür Merkezi'nde düzenlenen seminerde, terör şüphelilerinin genel özellikleri hakkında bilgi verdi. Kalabalığın arasına girmeye çalışan, eliyle dışarıdan ceplerini yoklayıp kontrol eden, huzursuz davranan, heyecanlı tavırlar sergileyenlerin "şüpheli şahıs" olarak değerlendirilmesi gerektiğini anlatan Ercan, bu konuda dikkatli olunması gerektiğini kaydetti.

Teröristlerin genelde kalabalık yerleri tercih ettiğini vurgulayan Ercan, "Canlı bomba ve bombalı eylemciler kamu kurum ve kuruluşları, ekonomik ve stratejik değere sahip alanları, turizm bölgelerini, pazar yerlerini, alışveriş merkezleri, istasyonlar ile otogar gibi özellikle kalabalık alanları tercih etmektedir" dedi.

"Kimseye müsemma göstermeyin" diyen Ercan, "X-Ray ve detektör cihazını kullanın, şüpheli paket ve plakasız araçlara dikkat edin, yaz mevsiminde pardösü ve montla gezenlere dikkat edin, koordineli çalışın. Kameralarla takip edin, devriyeleri artırın" diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Çankırı haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Çankırı ilinden Güvenlik görevlilerine terör eğitimi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 24 Şubat 2016 tarihinde saat 17 22’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Güvenlik görevlilerine terör eğitimi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı