BİTLİS HABERLERİ

Güroymak'ta kooperatifçiliği geliştirme ve uyum eğitimi

AA / Filit Gülelçin
29.02.2016 - 11:23Son Güncelleme :
AA / Filit Gülelçin

BİTLİS (AA) - Güroymak ilçesinde düzenlenen kurs kapsamında, kooperatifçiliği geliştirme ve uyum eğitimi verildi.

İlçedeki Fatih İlkokulu'nda verilen eğitimde konuşan kurs eğitmeni Sedat Edip, kooperatiflerin, kuruluş ve işleyişine ilişkin işlemleri gerçekleştirme yeterliliğine sahip meslek elemanları yetiştirdiğini söyledi.

Kooperatiflerin yönetiminde profesyonel anlayışın yetiştirilmesini amaçlayan Kooperatifleri Geliştirme projesinin (KOOP-GEP), ülke genelinde hayata geçirildiğini ifade eden Edip, "Kooperatiflerde başkan, yönetim ve denetim kurullarına seçilebilmek için, mutlaka bu kursa katılmak gerekiyor. Sertifikaları bulunmayanlar bu kurullara seçilemeyecek. Kursumuzda kursiyerlerin edinmiş olduğu bilgiler, sınavla ölçülecek ve başarılı olanlara Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünce kurs bitirme belgesi verilecektir" dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bitlis haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bitlis ilinden Güroymak'ta kooperatifçiliği geliştirme ve uyum eğitimi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Şubat 2016 tarihinde saat 11 23’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Güroymak'ta kooperatifçiliği geliştirme ve uyum eğitimi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı