Gündem Haberleri

  Yunan adalarına götürmek için anlaşıp hayvan damına kapattılar

  Doğan ÇİZMECİ / TURGUTLU (Manisa), (DHA)
  31.08.2015 - 12:51 | Son Güncelleme:

  MANİSA'nın Şehzadeler İlçesi'nde, bir hayvan damında 13 Suriyeli kaçak göçmeni sakladıkları ileri sürülen 3 Türk insan kaçakçısı ile Şehzadeler Belediyesi Çiftçi Malları Koruma Birliği'nde görevli bekçiler arasında çatışma çıktı.

  Çatışmada, insan kaçakçısı olduğu ileri sürülen bir kişi bacağından yaralanırken, aralarında kadınların da bulunduğu, Yunan adalarına gitme amacındaki 13 Suriyeli kurtarıldı. Şehzadeler Belediyesi Çiftçi Malları Koruma Birliği'nde görevli bekçiler, dün (pazar) saat 23.00 sıralarında, Sancaklı İğdecik Mahallesi Ova Mevkisi'nde devriye görevi yaparken, bir hayvan damına Suriyeli kaçakların kapatıldığını farkedip, müdahalede bulunmak istedi. Bunun üzerine insan kaçakçısı olduğu ileri sürülen 3 kişi ile Çiftçi Malları Koruma Birliği bekçileri arasında silahlı çatışma çıktı. Çatışmada, 23 yaşındaki M.M.H. sağ bacağından pompalı tüfekle vuruldu.

  Bacağı kopma noktasına gelen M.M.H., ambulansla Turgutlu Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Buradaki ilk müdahalenin ardından Manisa Devlet Hastanesi'ne sevk edilen M.M.H., tedaviye alındı. Diğer iki insan kaçakçısı ise gecenin karanlığından faydalanıp, kaçtı. Hayvan damına kapatılan 3'ü kadın 13 Suriyeli kurtarıldı. Yaralanan insan kaçakçısının düşürdüğü bir telsize de el konuldu. İnsan kaçakçılarının dinlemeye takılmamak için kendi aralarında cep telefonu yerine telsizle haberleştikleri ortaya çıktı. Jandarma, kaçan iki insan kaçakçısının da yakalanması için çalışma başlattı. Kurtarılan Suriyelilerin ilk ifadelerinde, organizatörlerin kendilerini Yunan adalarına götürme vaadiyle tüm paralarını alıp, İzmir'den Manisa'nın Şehzadeler İlçesi'ne getirdiklerini, buradaki bir hayvan damına kapattıklarını söyledikleri öğrenildi. Suriyelilerin, jandarmadaki işlemlerinin ardından Manisa İl Emniyet Müdürlüğü Yabancılar Şubesi'ne teslim edileceği bildirildi.

  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı