GeriGündem Youla ve baldızına pasaport gözaltısı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Youla ve baldızına pasaport gözaltısı

Youla ve baldızına pasaport gözaltısı
refid:3779585 ilişkili resim dosyası

Fransa’nın Metz kulübüne transfer olan Beşiktaş’ın siyahi oyuncusu Souleymane Youla, eşi Zenap’ın pasaportuyla Belçika’ya götürmek istediği baldızı Havva’yla birlikte Atatürk Havalimanı’nda gözaltına alındı. Youla’nın pasaport hilesini Beşiktaş taraftarı bir polis ortaya çıkardı.

Star TV’nin haberine göre, siyah beyazlı camiayla köprüleri atan ve Fransa’nın Metz Takımı’na kiralanan Gineli futbolcu Youla, daha önce İstanbul’a getirttiği baldızı Havva Silla’yı kanun dışı yollardan Belçika’ya sokmak için eşi Zenap’ın pasaportunu ona verdi. Ablasının pasaportunu kullanan baldız Havva, rahatça Türk Hava Yolları’nın 1937 sayılı İstanbul Brüksel uçağıyla Avrupa’ya uçacaktı.
/images/100/0x0/55eb4226f018fbb8f8b58beb


İlk kontrolleri atlatan Youla ve baldızı Havva tam uçağa binecekleri sırada fanatik Beşiktaş taraftarı olan bir polisin dikkatini çekti. Youla’nın yanındaki genç kadını daha önce defalarca gördüğü eşine benzetemeyen polis memuru, durumdan şüphelendi. Havva Silla’ya pasaportun kime ait olduğunu sordu. Genç kadının paniklemesi üzerine skandal ortaya çıktı. Youla, baldızı Havva ve menajeri Ceylan Çalışkan gözaltına alındı. Youla ve Çalışkan ilk sorgunun ardından serbest bırakılırken, ablasının pasaportuyla yurtdışına çıkmaya çalışan Havva Silla alıkonuldu. Sınır dışı edilmek üzere İstanbul Emniyet Müdürlüğü Koruma Şube Müdürlüğü’nde tutulan baldız Havva’nın vize alamadığı gerekçesiyle ablasının pasaportunu kullanmak istediği belirtildi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle