Gündem Haberleri

  Yollarda canavar avı

  Hürriyet Haber
  25.12.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  10 günlük tatille birlikte 24 saat aralıksız göreve başlayan Antalya Trafik Denetleme Müdürlüğü ekipleri, trafik canavarına göz açtırmıyor

  ANTALYA Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri, 10 günlük tatilin başlamasıyla birlikte denetimleri sıklaştırdı. Antalya giriş ve çıkışları başta olmak üzere çeşitli noktalarda oluşturulan 29 denetim ekibiyle görev yapmaya başlayan Trafik ekipleri, kontrolleri 24 saat aralıksız sürdürüyor.

  DENETİMLER SIKILAŞTI

  Antalya bölgesine yoğunlaşan trafik akışında denetlemelerin aralıksız sürdürüleceğini kaydeden yetkililer, trafik canavarlarına fırsat vermeyeceklerini söyledi. Emniyet Müdür Yardımcısı Haydar Özdemir, ‘‘Tatil süresince bürolarda görevli arkadaşlarımızı da göreve çağırdık’’ dedi.

  Yoğun denetimlerin yeni yılın ilk haftasına kadar devam edeceğini ifade eden Özdemir, ‘‘Ağır tonaj taşıyan, takograf kullanmayan, hatalı sollama yapan sürücüler kesinlikle affedilmeyecek. Denetimlerde ayrıca sigorta ve muayene kontrolü de yapıyoruz’’ diye konuştu.

  KARA NOKTALARA DİKKAT

  Denetimler sırasında ağır tonajlı bazı kamyonların kaplaması bozulmuş lastiklerle trafiğe çıktığı belirlenirken sürücülere cezai işlemler uygulandı. Bu tür araçlar trafikten men edildi. Yetkililer, tatil süresince kara noktalara dikkat edilmesi gerektiğini bildirdi.

  Uzun bayram tatilinin başlamasıyla birlikte Antalya'nın giriş ve çıkışları ile belli noktalarını tutan trafik ekipleri denetimlerini 24 saat aralıksız sürdürüyor. Trafik canavarlarına fırsat vermeyeceklerini söyleyen yetkililer, ‘‘Af yok’’ dedi.

  Tüm yurdu etkisi altına alan soğuk ve yağışlı hava Akdeniz Bölgesi'nde yaşamı olumsuz etkilemeye devam ediyor. Yoğun kar yağışı nedeniyle kent merkezlerine girişlerde uzun araç konvoyları oluşurken, Antalya, İzmir ve Ankara ile bağlantısı kesilen Afyon'da otobüslere çıkış izni kontrollü olarak veriliyor.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı