GeriGündem Yılın en şaşkın hırsızları
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  2
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Yılın en şaşkın hırsızları

Yılın en şaşkın hırsızları
refid:19701729 ilişkili resim dosyası

Üç evi soyan hırsızlardan biri cep telefonunu düşürdü. Evde bulunan cep telefonunu inceleyen polis 3 hırsızı kolayca yakaladı.

ADANA’nın Çukurova ilçesinde, cumartesi günü iddiaya göre 3 eve giren Adil Gamga (28), kardeşi Mehmet Gamga (23) ve Engin Sarıkamış (19), fırın, su sebili, fön makinesi ve çatal-kaşık takımları çaldı. Eşyaları taşırken, şüphelilerden biri farkında olmadan olay yerinde cep telefonunu düşürdü.

Annesini aradılar

Çaldıkları eşyalardan bir kısmını satan şüpheliler, kalan malzemeler için müşteri aramaya başladı. Hırsızlıkla ilgili çalışma başlatan ekipler, olay yerinde cep telefonunu buldu. Polis, cihazdaki görüşme kayıtlarını ve son aranan numaraları incelemeye aldı. ‘Annem’ adıyla kayıtlı olan telefon numarasını arayıp, “Biz bu telefonu bulduk, sahibi kim? Getirip teslim etmek istiyoruz” diyen polis, Engin Sarıkamış’a ait olduğunu belirledi. Engin Sarıkamış ile Adil ve Mehmet Gamga kardeşler, operasyonla yakalandı. Şüphelilerin evlerinde arama yapan polis ekipleri, 100’üncü Yıl Mahallesi’ndeki evlerden çaldıkları malzemelerin bir kısmını ele geçirdi. Hırsızlık suçundan çok sayıda kaydı bulunan ve adliyeye sevk edilen 3 şüpheli tutuklandı.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle