Gündem Haberleri

  Yılbaşı tatili kaç gün? 1 Ocak tatil mi?

  Hürriyet Haber
  25.12.2017 - 14:27 | Son Güncelleme:

  Yılbaşı tatili için vatandaşların sorgulaması devam ediyor. Yeni yıla eğlenerek girmek isteyen vatandaşlar ve öğrencilerin araştırdığı yılbaşı tatili, bu yıl kamu çalışanları için tatmin edici düzeyde olacak. Peki, resmi tatiller takviminde yer alan bilgilere göre 2018 yılbaşı tatili kaç gün olacak? İşte, vatandaşların merak ettiği konular hakkında detaylı bilgiler

  Yılbaşı tatili kaç gün olacak sorusu yurt genelinde birçok kişinin merakla araştırdığı konular arasında yer almaya devam ediyor. Yılbaşı tatili kapsamında planlarına yön verecek olan vatandaşlar, resmi tatiller takvimini sorgulamaya devam ediyor. Peki, yılbaşı tatili kaç gün olacak? İşte, takvimde yer alan bilgilere göre detaylı bilgiler

  YILBAŞI TATİLİ KAÇ GÜN OLACAK?

  Yılbaşı tatili her yıl olduğu gibi 31 Aralık akşamı başlayıp 1 Ocak akşamı sona erecek. Bu yıl 31 Aralık tarihinin pazar gününe denk gelmesi nedeniyle kamu çalışanları ve hafta sonu tatiline sahip olan özel sektör çalışanları, cumartesi, pazar, pazartesi olmak üzere toplam 3 gün tatil yapma hakkında sahip olacak. Yıllık izni olanlar için bu tarih daha da uzayabilecek.

  2018 YILINDA DİĞER TATİLLER NELER OLACAK?

  23 NİSAN

  Yılbaşı tatilinden sonraki ilk resmi tatil 23 Nisan'da. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Pazartesi gününe denk geliyor. Dolayısıyla aynı yılbaşı tatilinde olduğu gibi yine hafta sonu ile birleştirilebilecek 3 günlük bir tatil söz konusu.

  1 MAYIS

  23 Nisan'dan 8 gün sonra 1 Mayıs tatili var. 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü Salı gününe genk geliyor. Aradaki Pazartesi günü izin alabilecekler için bu kez 4 günlük bir tatil fırsatı doğuyor.

  19 MAYIS

  Haftasonuna gelen ilk resmi tatil 19 Mayıs'ta. Cumartesi gününe denk geldiği için çalışanlar için ekstra bir tatil fırsatı oluşturmayacak.

  RAMAZAN BAYRAMI HAFTA SONUNA GELİYOR

  19 Mayıs'tan sonra bu kez sırada Ramazan Bayramı var. Ancak Ramazan Tatili'nde uzun bir tatil gözükmüyor. Önceki günü 14 Haziran Perşembe gününe denk geliyor. Dolayısıyla resmi tatil günleri perşembe öğleden sonra ile birlikte Cuma, Cumartesi ve Pazar. Çalışanlar, zaten iki günü haftasonu olan 3.5 günlük bir tatille yetinmek zorunda.

  15 TEMMUZ

  19 Mayıs gibi 15 Temmuz tatili de hafta sonuna denk geliyor. 15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü Pazar günü.

  2018 KURBAN BAYRAMI

  2017 yılındaki Kurban Bayramı 30 Ağustos ile birleştiği için 11 gün tatil yapma şansı bulan çalışan kesim, 2018'de de Kurban Bayramı'nda uzun bir tatil yapma şansına sahip olabilecek. Kurban Bayramı'nın arefesi 20 Ağustos Pazartesi gününe denk geliyor. Takip eden Salı, Çarşamba, Perşembe ve Cuma ise resmi tatil. Dolayısıyla bu sene Kurban Bayramı'nda yine 9 günlük bir tatil gözüküyor.

  30 AĞUSTOS

  30 Ağustos Zafer Bayramı 2018 yılında Perşembe gününe denk geliyor. Sonraki Cuma gününü tatil olarak kullanabilecekler için yaz sonunda 4 günlük bir izin gözüküyor.
  29 EKİM

  2017 yılında Pazar gününe denk gelen 29 Ekim tatili bu kez Pazartesi günü. Dolayısıyla yine 3 günlük bir tatil var.

   

  Pofuduk Yılbaşı Ağacı

  Pofuduk Yılbaşı AğacıHem kolay hem lezzetli… İşte Süper Futtern farkıyla Pofuduk yılbaşı ağacı
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı