GeriGündem Yeşilçam oyuncusu Muazzez Özdemir evinde ölü bulundu
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Yeşilçam oyuncusu Muazzez Özdemir evinde ölü bulundu

Yeşilçam oyuncusu Muazzez Özdemir evinde ölü bulundu
refid:26376974 ilişkili resim dosyası

Edirne’de yaşayan Yeşilçam’ın eski oyuncusu Muazzez Özdemir (82) evinde ölü bulundu. Hulusi Kentmen, Ayhan ışık gibi oyuncularla birlikte rol alan Muazzez Özdemir, 4 Yeşilçam filminde oynadı. Oyunculuk serüveninin ardından yaşamı yokluk içinde geçen Özdemir’e, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından yardım yapılıyordu.

Londra Asfaltı Arif Paşa Çıkmaz Sokağı Filiz Apartmanı’nın üst katında yalnız yaşayan Özdemir’den, yaklaşık bir haftadan bu yana haber alınamıyordu. Apartmanda kokunun yayılması üzerine komşuları durumu polise bildirdi. Bunun üzerine polis ekipleri binaya gelerek çalışma başlattı. Yapılan çalışma sonucunda kokunun, yalnız yaşayan eski sinema oyuncusu Muazzez Özdemir’in evinden geldiği tespit edildi. Bunun üzerine eve giren ekipler, yaklaşık bir hafta önce öldüğü tahmin edilen Özdemir’in cesedi ile karşılaştı. Ceset, polis ve belediye ekipleri tarafından cenaze aracına alınarak morga kaldırıldı.

YEŞİLÇAM'IN ÇABUK SÖNEN YILDIZLARI

Hulusi Kentmen, Ayhan ışık gibi oyuncularla birlikte rol alan Muazzez Özdemir, 4 Yeşilçam filminde oynadı. Oyunculuk serüveninin ardından yaşamı yokluk içinde geçen Özdemir’e, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından yardım yapılıyordu. Eski oyuncunun evinin bulunduğu sokakta yıllarca taksicilik yapan Hızır Kutlu, Muazzez Özdemir’i 32 yıldan beri tanıdığını, sosyal güvencesi olmadığı için emekliliğinin olmadığını söyledi. Eski oyuncunun çocukları olduğunu ancak geleni ve gidenin hiç olmadığını dile getiren Kutlu, “Pek dışarı çıktığı da yoktu. Muazzez Hanım ya hastaneye giderdi ya da 15 günde bir pazara giderdi. Bazen ayda bir dışarı çıktığı da oluyordu. Onun için zaten öldükten 10 gün sonra bulunması. Perişan vaziyeteydi. Cesedi çürümüştü. Polisler geldiğinde içeri giremedi. Çok koku vardı. İçeriyi ilaçlayıp giriş yaptılar. Fakirdi, bir geliri de yoktu. Sosyal Yardımlaşma'dan yaşlılık maaşıyla geçinirdi. Perişan olmuştu son zamanlarda, çok kötü bir durumdaydı. Eskiden evine giderdim çok temizdi. Eski filmlerinden çekilmiş fotoğrafları bana gösterir hep anlatırdı.” diye konuştu.

Apartmanın temizlik işini yapan Nuray Altıok ise sanatçının evinin halinin içler açısı olduğunu vurguladı. Sanatçıyı, kendi halinde bir insan olarak tanımlayan Altıok, “Kendi haline bir insandı. Temizlik yaptığım zaman onun çöpünü atıyordum. Evin içi aşırı derecede pisti. Ben içeri girdiğimde evini temizlemek istedim ama kabul etmiyordu. Evin içinde kokmuş tencereler ve çok pis eşyalar vardı. Biz zaten ondan para almıyorduk. Evin içine girdiğimizde kokudan hasta oluyorduk. Mutfakta ve evin içinde böcekler geziyordu.” dedi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle