Gündem Haberleri

  Yerçekimi iki kat artsa ne olurdu?

  Hürriyet Haber
  29.04.2016 - 17:15 | Son Güncelleme:

  Yerçekimi iki kat artsa ne olurdu? Yerçekimi iki kat artsa kemikler ve kaslar yükü taşıyamaz mıydı? Yerçekimi etkisiyle kan basıncında değişiklik olur muydu? İşte yerçekimi iki kat artsa ne olurdu sorusunun cevabı..

  Yerçekiminin katlanması vücutlarımız için çok büyük bir yük demek. Hatta buna uzun bir süre maruz kalırsak sonuçları da ölümcül olabilir.

  Gerilim iskelet yapısı ve eklemlerimizde başlar. Çünkü muazzam ölçüde artan yükü taşıyabilmek hiç kolay olmayacaktır. Kaslarımız için de durum farklı değil; ufak bir hareketi gerçekleştirmek bile zorlaşır. Ancak en tehlikeli durumlardan biri kalbimizde gerçekleşecektir. Güçlü yerçekimi, kanın el ve ayaklarda birikmeye başlamasına sebep olur.

  Bunun sonucunda, kalp bu kanı tekrar vücuda döndürmek için daha fazla çalışmak zorunda kalır. Bu arada kan basıncımız da iki katına çıkacaktır tabii. Tüm bunlar, ancak çok sağlıklı ve formda olanlarımızın adapte olabileceği türden değişimler. Tabii onlar bile uzun bir süre dayanamayabilirler. Ama dayandıklarını varsayacak olursak; zamaniçinde kemik ve kasları daha da güçlenir. Yine de bir yaralanma ya da hastalık geçirecek olsalar iyileşmeleri çok uzun zaman alırdı.

  popsci.com.tr Tarafından Hazırlanmıştır.

  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı