Gündem Haberleri

  Yeni sözcü Koç’tan ilk açıklamalar

  ANKARA
  31.07.2012 - 22:12 | Son Güncelleme:

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında toplanan ilk MYK’da yardımcılarını “Burada konuşulanlar burada kalacak. MYK ile ilgili açıklamalar parti sözcüsü tarafından yapılacak” sözleriyle uyardı. Daha sonra Haluk Koç basın karşısına çıktı.

  Kılıçdaroğlu’nun ikinci uyarısı “CHP Genel Merkezi’nde oturan bir MYK olmayacağız. Türkiye’nin neresinde bir sorun varsa, kimin ne sorunu varsa biz de orada olacağız. Anadolu merkezli bir siyaset anlayışıyla yola çıkacağız. Hepinizin yeni sürece hazırlıklı olduğunu düşünüyorum” sözleriyle yaptı.

  KOÇ'TAN DAVUTOĞLU'NA ATASÖZLÜ YANIT

  MYK toplantısı sonrasında basının karşısına çıkan Parti Sözcüsü Haluk Koç’un hedefinde ise CHP Lideri Kılıçdaroğlu için “Ahlaki formasyon eksikliği” suçlamasında bulunan Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu vardı. Galatasaray Lisesi mezunu Koç, Fransızların ünlü atasözü “Ne kadar boş ve hükümsüz olduğunuzu anlayabilecek kadar akıllı olmalısınız” sözleriyle seslendiği Davutoğlu’na, “Kendisini ‘Hariciye Nazırı’ gören kişi içi boş akademik görüşlerini savunmaya devam ediyor. Çözümü de Erbil’de arama gafleti içinde” eleştirisinde bulundu.

  REST VE JEST

  Koç, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün basın danışmanı Ahmet Sever’in açıklamalarıyla ilgili de “Yaşanılanlar aslında bir saray kavgasıdır. Danışmanı aracılığıyla Gül’ün çektiği ‘rest’e karşı AKP Genel Başkanı Hüseyin Çelik ‘jest’ dedi. Kayseri İl Başkanlığı yolunu bile kapamayı amaçlayan bir açıklama. Yani ‘rest’e karşı jest’ açıklaması” diye konuştu.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı