Gündem Haberleri

  Yayınevi cinayetlerinde 2. iddianame kabul edildi

  A.A
  27.04.2009 - 18:55 | Son Güncelleme:

  Malatya'da, Zirve Yayınevi'nde 1'i Alman uyruklu 3 kişinin öldürülmesiyle ilgili hazırlanan ikinci iddianame kabul edildi.

  Alınan bilgiye göre, “azmettirici” oldukları iddiasıyla tutuklanan Vorol Bülent Aral ve Hüseyin Yelki için hazırlanan iddianame, Malatya 3. Ağır Ceza Mahkemesince kabul edildi.

  Mahkeme, yargılamanın devam eden davayla birleştirilmesine karar verdi.

  Hazırlanan ikinci iddianamede, Aral ile Yelki, “terör örgütünün yöneticisi olmak”, “adam öldürmeye azmettirmek” ile suçlanıyor.

  Böylece Zirve Yayınevi cinayetiyle ilgili yargılanan sanık sayısı, 7'si tutuklu olmak üzere 9'a yükseldi.

  OLAY

  Malatya'da 18 Nisan 2007'de, Zirve Yayınevi'nde çalışan Alman uyruklu Tilman Ekkehart Geske ile Necati Aydın ve Uğur Yüksel, boğazları kesilerek öldürülmüş, zanlılardan Salih Gürler (20), Cuma Özdemir (20), Hamit Çeker (19) ve Abuzer Yıldırım (19) olay yerinde yakalanmıştı.

  Olaydan sonra binanın üçüncü kat penceresinden kaçmak isterken düşerek yaralanan Emre Günaydın, kaldırıldığı İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezinde tedavi altına alınmış, tedavisinin ardından çıkarıldığı mahkemece tutuklanmıştı.

  Tutuklu sanık Günaydın'ın, olaydan yaklaşık 2 yıl sonra cezaevinde Cumhuriyet Savcısına verdiği ifadenin ardından, olayın azmettiricileri oldukları gerekçesiyle Varol Bülent Aral ve Zirve Yayınevi eski çalışanı olduğu belirtilen Hüseyin Yelki tutuklanmıştı.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı