GeriGündem Volare'nin 50'nci yılı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Volare'nin 50'nci yılı

Volare'nin 50'nci yılı
refid:9028460 ilişkili resim dosyası

"Volare"nin 50. yılı İstanbul'da Cavaliere Sezen Cumhur Önal'ın da katıldığı bir etkinlikte kutlandı.

 Domenico Modugno'nun en az kendisi kadar ünlü şarkısı "Volare"nin 50. yılı İstanbul'da Cavaliere sanat şovalyesi Sezen Cumhur Önal'ın da katıldığı bir etkinlikte kutlandı.
İtalya devleti, bütün dünyada San Remo Şampiyonu Domenico Modugno'yu anıyor. 1958 yılında "Volare"yle çıkış yapan, 1959'da "Cha Cha Bambino", 1962'de "Addio Addio", 1966'da "Dio Come Ti Amo" şarkılarıyla San Remo

Volarenin 50nci yılı
tahtına oturan ünlü sanatçı, İstanbul'da da İtalyan Kültür Evi'nde yapılan etkinliklerle anıldı.
İtalyan Kültür Enstitüsü'nde açılan fotoğraf sergisinde Enstitü Müdürü Attilio de Gasperis, Domenico Modugno'nun başarılarını anlatan bir konuşma yaptı. İtalya Cumhurbaşkanı Carlo Azeglio Ciampi tarafından Ordine della Stella della Soliderieta nişanı ve Cavaliere sanat şovalyesi ile onurlandırılan Sezen Cumhur Önal'ın da katıldığı resim sergisinde Önal'ın İtalyan sanatçılarla yapmış olduğu çalışmalara ait bir resimler ziyaretçilerin beğenisine sunuldu. Sergi, Türkiye'ye gelen Domenico Modugno'nun eşi Franca Modugno tarafından açıldı. Franca Modugno ve Sezen Cumhur Önal müziklerle süslenen bu gecede iki ulusun mutluluğu için kadeh kaldırdılar.
Franca Modugno - Sezen Cumhur Önal

 

 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle