GeriGündem Ve klipteki şarkıcı da gözaltında...
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  2
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Ve klipteki şarkıcı da gözaltında...

Ve klipteki şarkıcı da gözaltında...

Ankara Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince "Ötleşler Grubu" olarak bilinen suç örgütüne yönelik düzenlenen operasyonda, çete üyeleri ve çektiği müzik klibinde çete üyelerini de oynatan Barış K. de gözaltına alındı. Klipte oynayan şarkıcı ve manken hariç herkes daha önce gözaltına alınmıştı. Barış K., çekilen klipte de senaryo gereği gözaltına alınmış.

ANKARA Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin uyuşturucuyla mücadele kapsamında gerçekleştirdiği en kapsamlı çalışmalarından biri sayesinde başkentteki uyuşturucu ticaretinin yaklaşık yüzde 40'ını kontrol eden bir suç örgütü çökertildi.

Yaklaşık 1.5 yıl süren çalışmalar sonucunda ekipler, geçen ay örgüt üyelerine yönelik üç ayrı operasyon düzenledi. Operasyonlarda, 92 şüpheli gözaltına alındı.

Son operasyonda gözaltına alınan 10 kişi, emniyetteki işlemlerinin ardından bugün adliyeye sevk edildi.

Adliyeye sevk edilen şüpheliler arasında çete üyeleriyle birlikte, "Arada Bir" isimli müzik klibi bulunan şarkıcı Barış K.'nin de olduğu öğrenildi.

Ve klipteki şarkıcı da gözaltında...
Çete lideri de klipte oynamış

PARAVAN ŞİRKETLER KURMUŞLAR

Yapılan çalışmalar sonucunda Arif ve Yavuz Ötleş tarafından yönetilen suç örgütünün, tüm yasadışı faaliyetleri de ortaya çıkarıldı. Ötleş kardeşlerin uyuşturucu ticaretinden kazandıkları paraları aklamak için paravan şirket kurdukları belirlendi.

Ve klipteki şarkıcı da gözaltında..."Şirket" gibi yönettikleri örgütün başına bir genel müdür getiren Ötleş kardeşlerin, üyelerinin sigorta primlerini de ödedikleri tespit edildi. Örgüt, diğer gruplarla girdikleri çatışmalarda ölen 4 çete üyesi ile cezaevine giren örgüt üyelerinin ailelerine düzenli olarak yardım yaptı.

CEZAEVİNDEN YÖNETİYORLAR

Örgüt, uyuşturucu ticaretini yürütmek amacıyla üyelerini "uyuşturucu ticareti yapanlar", "tezgâh sorumluları", "zulacılar", "torbacılar" ve "erketeler" olarak gruplara ayırdı.

Daha önceden gözaltına alınan ve tutuklu bulunan Arif ve Yavuz Ötleş kardeşlerin, örgütü cezaevinden yönetmeye devam ettikleri, üyelerine mesajlarını haftalık görüşmeye gelen 3 farklı örgüt üyesi kanalıyla ilettikleri tespit edildi.

Yasadışı tüm faaliyetlerinin yer aldığı "muhasebe" defterini de ele geçiren ekipler, söz konusu suç örgütünün uyuşturucu satışından aylık ortalama 2 milyon lira gelir elde ettiğini belirledi.

Örgüt üyesi Taner Ö.'nün, organize suç örgütü "Kürt Ahmet Grubu" ile iletişim kurduğunu belirleyen ekipler, bu kapsamda gerçekleştirdikleri bir diğer operasyonda da örgüte silah temin eden Şahin Turgut'un oğlu Yiğit Turgut ile 5 şüpheliyi yakalayarak adalete teslim etti.

KENDİ KAHVEHANELERİNİ AÇMIŞLAR

Söz konusu örgütün üyelerinin iaşesini ve bir arada olmasını sağlamak amacıyla Yenidoğan'da bir emlak ofisi ile yine aynı bölgede bir kahvehane işlettikleri belirlendi.

Kahvehaneye örgüt üyeleri dışında müşterinin alınmadığı tespit edildi.
Operasyonlarda, 50 kilogram esrar, 5 uzun namlulu silah, 17 tabanca, 85 bin uyuşturucu hap ile 3 kilogram kokain ele geçirildi.

Ve klipteki şarkıcı da gözaltında...
Barış K.'nin kendi klibinde de gözaltına alındığı görüldü.

KENDİLERİ İÇİN KLİP ÇEKMİŞLER

Uyuşturucu satışından elde ettikleri gelirle lüks bir hayat süren örgüt üyelerinin Barış K. adındaki sanatçıyla albüm yaptırma vaadiyle anlaştıkları ortaya çıktı.

Barış K.'nin "Arada Bir" isimli şarkısın çekilen klipte de örgüt üyelerinin rol aldığı ve klibin sonunda Arif ve Yavuz Ötleş kardeşlere teşekkür edildiği soruşturma dosyasında yer aldı.

Ankara Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince son iki ayda Ötleş grubu başta olmak üzere uyuşturucu satıcılarına yönelik yürütülen operasyonlarda, 300 kişinin gözaltına alındığı, uyuşturucuyla mücadele çalışmalarının kararlılıkla sürdürüldüğü belirtildi.


 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle