Gündem Haberleri

  Var mı Camilla'nın yüzügünden isteyen

  Hürriyet Haber
  16.02.2005 - 12:58 | Son Güncelleme:

  ABD'nin İngiltere'de faaliyet gösteren ünlü süpermarket zinciri Asda, Prens Charles'ın nişanlısı Camilla Parker Bowles'a taktığı yarım milyon sterlinlik nişan yüzüğünün taklidini 19 sterline satışa çıkarıyor. Kraliçe İkinci Elizabeth'in annesi Ana Kraliçe'ye ait olan ve Camilla'ya nişan yüzüğü olarak takılan yüzüğün taklidi, 8 Nisan'dan itibaren Asda'nın İngiltere'nin çeşitli yerlerindeki 195 mağazasında satılmaya başlanacak.

  Yüzüğün büyük ilgi görmesini beklediklerini söyleyen Asda sözcüsü, daha şimdiden halktan kendilerine yüzüğün bir an önce satışa çıkarılması yolunda talep yağdığını ifade etti.

  Bu arada Asda'nın, yüzüğün gerçeğine daha yakınını üretmek için de hazırlık içinde olduğu bildirildi.

  Asda mağazasının, isteyen müşterilerine sipariş üzerine yüzüğün platin ve 4.8 karat pırlantadan oluşan kopyalarını da tasarlamaya hazırlandığı duyuruldu.

  Asda sözcüsü, yüzüğün tahmini fiyatının 30 bin sterlin civarında olacağına işaret ederken, Camilla Parker Bowles'un 8 karatlık pırlanta yüzüğünün görünüşünün tutturulabileceğinden emin olduklarını kaydetti.

  Camilla'nın İngiltere'de bir anda son günlerin en moda objesi haline gelen nişan yüzüğü, dikdörtgen şeklinde kesilmiş orta kalitede bir pırlantayla kenarlarındaki 4 taştan oluşuyor.

  Yüzüğün, özellikle kraliyet tarihindeki yerinden dolayı “paha biçilmez” olduğu belirtiliyor.

  Camilla'ya armağan edilen yüzük, 1920'li yıllarda Londra'da üretilmiş ve Ana Kraliçe'ye Kraliçe İkinci Elizabeth'in babası tarafından hamileliği dolayısıyla armağan edilmişti.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı