GeriGündem Uzunköprülü şehit babası: Ağlamayacağım, diğer oğlum da feda olsun
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  96
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Uzunköprülü şehit babası: Ağlamayacağım, diğer oğlum da feda olsun

Uzunköprülü şehit babası: Ağlamayacağım, diğer oğlum da feda olsun
refid:15082323 ilişkili resim dosyası

HAKKARİ’nin Şemdinli İlçesi’ndeki sınır birliklerine PKK'lı teröristlerce düzenlenen saldırıda şehit olan Topçu Er Oğuz Yelken’in, Edirne'nin Uzunköprü İlçesi'ndeki baba evinde ateş sönmüyor. Şehidin babası 60 yaşındaki İlyas Yelken, bölücü örgütü sevindirmemek için ağlamayacağını belirterek, “Bu vatana oğlum feda olsun, onları sevindirmeyeceğim, ağlamayacağım. Bir oğlum şehit oldu, diğeri de feda olsun” dedi. Acılı baba, eşi Hatice Yelken'in çenesini tutarak "Başını dik tut, kimseyi sevindirme" dedi.

İŞTE ŞEHİT BABASININ O SÖZLERİ / WEB TV

İŞTE ŞEHİTLERİMİZİN FOTOĞRAFLARI

Şehit Oğuz Yelken'den geriye kalanlar...

ŞEHİT AİLELERİNİN YIKILDIĞI AN / WEB TV

KAHRAMANLAR BÖYLE UĞURLANDI / WEB TV

Acı haberle birlikte Yelken ailesinin Uzunköprü'nün Kavacık Köyü'ndeki evinin önüne büyük Türk bayrakları asıldı. Çevre köylerden ve Uzunköprü’den çok sayıda vatandaş aileye taziyede bulunmak üzere köye akın etti. Evinin önünde taziyeleri kabul eden şehit babası Yelken, duygularını şöyle dile getirdi:

“Ağlayıp da hainleri asla sevindirmeyeceğim. Vatan sağolsun. Oğlum vatan için şehit oldu. Acılı bir baba olarak bu gözyaşının dinmesini istiyorum. Bu savaş bitsin, artık anneler ağlamasın. Bu hainler bitirsinler. Ne gerekiyorsa yapılsın, bu olaylar bir daha yaşanmasın. Onlar memleketlerini korudu, memleketi korumak suçsa haklıdırlar. Onlar bizi korudu, bizi beklediler, bize hizmet ettiler. Bu zalimin kurşunu bizi buldu.”

Babalar günü nedeniyle büyük bir acı yaşadığını belirten şehit babası İlyas Yelken, “Allah hiç bir babaya bu acıyı yaşatmasın. Evlatlarından ayrı bırakmasın. Bitsin artık bu acılar bitsin, bitsin” diyerek feryat etti.

Uzunköprülü şehit babası: Ağlamayacağım, diğer oğlum da feda olsun

MHP'Lİ USLU: OLAĞANÜSTÜ HAL İLAN EDİLSİN

Şehit ailesini ziyaret eden MHP Edirne Milletvekili Cemaleddin Uslu ise Yelken ailesine başsağlığı diledi. Şehit olan askerler için büyük üzüntü duyduklarını söyleyen Uslu şöyle konuştu:

“Allah kimseye evlat acısı yaşatmasın. Acınızı çok iyi anlıyorum. Allah böyle bir büyük üzüntüyü kimseye yaşatmasın. Terör olayı bitirilmeli. Terör olan bölgelerde olağanüstü hal ilan edilmeli. Fidan gibi yetiştirdiğimiz gençlerimizi ülkenin savunmasında kaybediyoruz. Onlara gurur abidesi olarak bakmak lazım. Şehit olmak herkese nasip olmaz. Ateş düştüğü yeri yakar, inşallah bu son olur. Ülke bunları yaşamamalı.”

YARIN TOPRAĞA VERİLECEK

Hakkari'de şehit olan Oğuz Yelken'in askere gitmeden önceki son görüntüleri yakınları tarafından asker eğlencesinde çekildi. Geçen yıl Ağustos ayında çekilen asker eğlencesi görüntülerinde adı anons edilen Oğuz Yelken, annesi Hatice Yelken'in yanına gelerek, Türk bayrağı motifli tülbent takıyor. Daha sonra diğer arkadaşları ile birlikte eğlendiği görülen Oğuz Yelken'in askere gideceği için mutluluğu yüzünden okunuyor.

Şehit Oğuz Yelken, yarın Edirne'nin Uzunköprü İlçesi'nde düzenlenecek törenin ardından, öğle vakti Muradiye Camii'nde kılınacak namazın ardından şehitlikte toprağa verilecek.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle