GeriGündem Davadan sonra bu mesajı attı... Ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası aldı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  37
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Davadan sonra bu mesajı attı... Ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası aldı

Davadan sonra bu mesajı attı... Ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası aldı

İSTANBUL Bahçelievler’de, yaşadıkları evin balkonunda düşüp ölen 4,5 yaşındaki Ayaz Çınar Yılmaz ile ilgili davada üvey anneye ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verildi. Hakkında tutuklama kararı verilen üvey anne Hülya Dağdelen (36) tutuklandı. Mahkeme, Dağdelen’in cezasında indirim de uygulamadı. Dağdelen hakkında istinaf mahkemesinin verdiği cezada, yerel mahkemedeki karar duruşması sonrası attığı “Arkadaşlar beni soran olursa tereyağından kıl çekti dersiniz” şeklindeki mesajın etkili olduğu kaydediliyor.

OLAY 29 Temmuz 2015 gecesi yaşandı. Hülya Dağdelen Yılmaz ve doktor eşi Mustafa Yılmaz arasında tartışma çıktı. Bir süre sonra Mustafa Yılmaz evdenDavadan sonra bu mesajı attı... Ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası aldı
çıkarak görev yaptığı hastaneye gitti. İkili arasındaki tartışma WhatsApp üzerinde de sürdü. Sabaha doğru saat 04.00’e kadar uyanık olan Hülya Dağdelen, ifadesine göre, evin salonunda uykuya daldı. Saat 04:30 gibi uyandığında ise Ayaz Çınar’ın evin balkonunda düştüğünü gördü.

AYAZ KURTARILAMADI
Yaralı halde bulunan Ayaz Çınar hemen hastaneye kaldırıldı ama kurtarılamadı. Ayaz Çınar’ın vefatı ile ilgili babası ve üvey annesi hakkında dava açıldı. Müebbet hapis istemi ila açılan Bakırköy 15. Ağır Ceza Mahkemesi üvey anne Dağdelen’e 2 yıl 6 ay hapis cezası verdi. Mahkeme, baba Mustafa Yılmaz için ise herhangi bir ceza vermedi.

AVUKATI BERAAT TALEP ETTİ
Yerel mahkemenin kararı İstanbul Bölge Adliye Mahkemesine taşındı. Dosyaya bakan Bölge Adliye Mahkemesi 19. Ceza Dairesi 4’üncü duruşmayı 27 Haziran’da yaptı.

Duruşmada söz alan Dağdelen’in avukatı “Mütalaadaki adam öldürmeye dair delil olmadığı kısmına katılıyorum. Ancak ilk derece mahkeme kararının kaldırılarak müvekkilimin beraatine karar verilmesini, olmadığı taktirde TCK 51 ve CMK 231 diğer indirim maddelerini, sabıkasız olduğu için uygulanmasına talep ederim” dedi.

Davadan sonra bu mesajı attı... Ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası aldı


AĞIRLAŞTIRILMIŞ MÜEBBET
Üst mahkeme, ağır ceza mahkemesinin verdiği kararının ortadan kaldırılmasına, Mustafa Yılmaz için de beraat kararı verdi. Mahkeme, üvey anne Hülya Dağdelen için “Beden veya ruh bakımından kendisini savunamayacak durumda bulunan çocuğu karşı kasten öldürme’ suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verdi. Mahkeme, verilen cezada indirim de yapmadı.
Davadan sonra bu mesajı attı... Ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası aldı


Hakkında tutuklama kararı verilen Dağdelen cezaevine gönderildi. Tutuklama kararına karşı İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 20. Ceza Dairesi nezdinde itirazda bulunulabilir.

EŞİ KARARA TEPKİ GÖSTERDİ
Hülya Dağdelen'in eşi Murat Sertel ise karara tepki gösterdi. Sertel, Hürriyet'e yaptığı açıklamada "Hiç kimse, fiziken 1.5 ay süren bir ilişkide böyle bir şeyi yapacak kini biriktiremez. Kaldı ki Hülya'nın hayatta en sevdiği şey kızıdır. Kızının böyle bir olaya tanık olmasına asla mahal vermez. Kaldı ki çocuklara tapar. Benim öz oğlumla olan ilişkisinden bunu çok net biliyorum. Gece yatarken, ben hiç düşünmediğim halde evde tüm çocuk kilitlerini kapatır, tehlikeli olabilecek ne varsa yatak odamıza toplar. Önümüzde bir çocuk düşse aklı çıkar. Böylesine şefkatli, çocuğuna bugüne kadar bir fiske dahi vurmamış bir insanın korkunç bir iftirayla ağırlaştırılmış müebbet hapse mahkûm edilmesine neredeyse seviniyor millet"  

 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle