Gündem Haberleri

  Üst kurullardaki ücret toplamı üst sınırı 4 bin 692 YTL'ye yükseltildi

  A.A.
  07.07.2007 - 11:47 | Son Güncelleme:

  Üst kurullarda görevli personelin ortalama ücret toplamı üst sınırı, yılın ikinci yarısı için 42 YTL artırılarak, 4 bin 650 YTL'den 4 bin 692 YTL'ye yükseltildi.

  Üst kurullarda çalışan personele, yılın ikinci yarısında uygulanacak ücret tavanlarına ilişkin Bakanlar Kurulu Kararı, 1 Temmuz 2007'den geçerli olmak üzere Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanarak yürürlüğe girdi.

  Karar ile kapsama dahil tüm personel için 2007 yılının ikinci altı aylık dönemdeki “ortalama ücret toplamı üst sınırı” 4 bin 692 YTL olarak belirlendi. Mevcut karar, onay veya diğer mevzuat uyarınca, kapsama dahil personele yapılmakta olan ayni ve/veya nakdi ödeme unsurlarına yeni bir unsur ilave edilmemesi ve ortalama ücret toplamı üst sınırının aşılmaması kaydıyla, 2007 yılının ikinci 6 aylık döneminde kapsama dahil personelin mali ve sosyal hakları, kurum içi hiyerarşik yapıların gerektirdiği ölçüde ve mevzuatı dahilinde yüzde 3,5 oranına kadar yetkili organlar tarafından belirlenecek oranlarda artırılabilecek.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı