Gündem Haberleri

  Üsküdar'da 4 katlı bina çöktü: 1 kişi öldü 4 yaralı

  Uğur AYAZSIN - Emre GÜLBAŞ / İstanbul DHA
  16.09.2015 - 19:02 | Son Güncelleme:

  Üsküdar Halk Caddesi'nde bulunan 4 katlı bir bina, arka kısmındaki inşaat alanında meydana gelen çökme nedeniyle yıkıldı. İnşaatta çalışan 3 işçi yaralanırken, o sırada binadan mobilya taşıyan 2 kişi ise göçük altında kaldı. Göçük altındaki işçilerden biri kurtarıldı, göçük altında kalan Selahattin Kızılboğa isimli bir kişinin ise hayatını kaybettiği belirtildi.

  Olay saat 15.45 sıralarında Üsküdar Aziz Mahmud Hüdai Mahallesi, Halk Caddesi'nde bulunan boş bir binada meydana geldi. İddiaya göre, bir süre önce boşaltılan 4 katlı binanın arka kısmındaki alanda inşaat çalışması yapıldığı sırada, inşaat alanında göçük oldu. Göçüğün etkisiyle, bitişiğinde bulunan 4 katlı bina çöktü. Olayda, o esnada inşaatta çalışan 3 işçi yaralandı. Binadan mobilya taşımakta olan 2 işçi ise göçük altında kaldı. Göçük altındakilerden biri kurtarılırken, kurtarılamayan işçinin hayatını kaybettiği belirlendi.

  1 İŞÇİ HAYATINI KAYBETTİ

  Üsküdarda 4 katlı bina çöktü: 1 kişi öldü 4 yaralı

  Olay yerine çok sayıda itfaiye, ambulans, polis ve kurtarma ekibi sevk edildi. Hafif yaralanan 3 inşaat işçisi ambulansla çevre hastanelere kaldırıldı. Göçük altında kalan işçilerden Hasan Akkurt da itfaiye ekibinin yaklaşık 1 saat süren çalışmaları sonucu ağır yaralı olarak kurtarıldı. Yaralı işçi ambulansla hastaneye kaldırıldı.


  Üsküdarda 4 katlı bina çöktü: 1 kişi öldü 4 yaralı

  Göçük altında olduğu belirtilen işçinin çıkarılması için çalışmalar devam ediyor. bu arada, olay yerine gelen yaralı yakınları ile polis ekipleri arasında ufak çaplı tartışma yaşandı.


  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı