Gündem Haberleri

  "TV'de kendimi izlemektense..."

  Hürriyet Haber
  10.07.2012 - 09:29 | Son Güncelleme:

  Beren Saat Ortadoğu'da yayın yapan Al-Qahira Al-Yawm' programına konuştu. Saat, "TV'de kendimi izlemek yerine, bir çobanı izlemek daha yararlı" dedi.

  TECAVÜZ SAHNESİ BENİ SARSTI          

  Oyunculukta yetenek önemli ama sizi doğru sunacak birilerinin ya da oynayacağınız karakteri doğru kuracak bir senaristin olması da gerekiyor.

  * 'Fatmagül'ün Suçu Ne?'deki tecavüz sahnesi benim için çok zor bir sahneydi. Birkaç gün boyunca çekimden kalan fiziksel ağrılarla o sahnenin duygusal yorgunluğu geçmedi. Empati kurmamızı gerektiren böyle sahneler bizi çok yoruyor. O kadınları daha derinden algılayabildiğim için çok mutluyum.

  ROLLERİM BENİ BESLİYOR?

  Diziye başlarken bir psikiyatristle çalıştık. Kadınların tecavüz sonrası bu travmayı atlatmaya çalışırken neler yaşadıklarını anlamaya çalıştık.

  * Bütün roller dönüp dolaşıp beni besliyor; daha sevgi dolu birine de dönüştürüyor. Önceden önyargılı yaklaştığınız birini oynadığınızda; onu daha iyi tanımış ve sevmiş oluyorsunuz.

  * Oynadığım dizilerin her bölümünü izlemiyorum. Bazen kendimi eleştirmek için izliyorum. Kendimi izleyeceğime çoban bir kızı izlemek daha faydalı olur.

  * Yakında film çekeceğim. Biraz dinlenip filme konsantre olmak istiyorum. 
       

                  

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı