GeriGündem Tutuklandı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Tutuklandı

Bursa’da içmesi için sahte rakı verdiği babasının ölümüne neden olan 48 yaşındaki Sadettin Şendöl, tutuklanarak cezaevine kondu. Bursa’nın Mudanya İlçesinde elektrikcilik yapan Sadettin Şendöl, İstanbul’dan aldığı sahte rakıları, cezaevinden bir süre önce çıkan kardeşleri Recep ve Sezai Şendöl ile piyasaya sürüyordu.

İki gün önce sık sık alkol alan babası 76 yaşındaki İsmail Hakkı Şendöl’e bu rakılardan veren Sadettin Şendöl, zehirlenerek ölmesine neden oldu. Jandarma tarafından Esence Köyü’nde yakalanan Sadettin Şendöl, İstanbul’dan 72 şişe 70’lik sahte rakı aldıklarını, bu rakıları piyasa fiyatının altında sattıklarını söyledi. Şendöl, ölüme neden olacağını bilmediği bu rakılardan babasına içmesi için kendisinin verdiğini belirtti. Mudanya Jandarma Bölük Komutanlığı’nda ifadesi alınan Sadettin Şendöl, ‘Piyasaya sahte rakı sürmek’ ve ‘ölüme neden olmak’ suçundan çıkartıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine kondu. Polis, kaçan Recep ve Sezai Şendöl kardeşleri arıyor.

Oğul öldü baba komada

HALKALI’da bir restoranda içtikleri sahte rakıdan zehirlenen 63 yaşındaki Mahmut Yılmaz yoğun bakımda yaşam savaşı verirken, 38 yaşındaki oğlu Fikret Yılmaz tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. İstanb.ul Emniyet Müdürlüğü Bakım Onarım Şube Müdürlüğü’nde işçi olarak çalışan Fikret Yılmaz geçen çarşamba gecesi babası Mahmut Yılmaz’la birlikte Halkalı’daki bir restoranda rakı içti. Bir gün sonra rahatsızlanan baba-oğul Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim Hastanesi’ne başvurdu. İçtikleri sahte rakıdan zehirlendikleri belirlenen Mahmut Yılmaz, İstanbul Eğitim Araştırma Hastanesi’ne, oğlu Fikret Yılmaz ise Avcılar Hospital’a sevk edildi. Baba Yılmaz yoğun bakım ünitesinde yaşam mücadelesi verirken, evli iki çocuk babası oğlu Fikret Yılmaz dün hayatını kaybetti. Yılmaz’ın cesedi otopsi için Adli Tıp Kurumu morguna kaldırılırken, Mahmut Yılmaz’ın durumunun ağır olduğu belirtildi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle