GeriGündem Türk yönetmene Avrupa'dan destek
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Türk yönetmene Avrupa'dan destek

Türk yönetmene Avrupa'dan destek
refid:15103557 ilişkili resim dosyası

Avrupa Konseyi bünyesinde faaliyet gösteren Eurimages isimli kuruluş, yönetmen Özcan Alper'in “Gelecek Uzun Sürer” adlı, Türk ve Alman ortak yapım filmine destek sağlayacak.

Nar Filmden yapılan yazılı açıklamaya göre, Avrupa'da ve Türkiye'de ödüller alan “Sonbahar” filminin yönetmeni Alper Özcan, yeni projesinin hazırlıklarına başladı.

Avrupa Konseyinden yapılan açıklamada, Eurimages'ın son yönetim kurulu toplantısında alınan karar uyarınca 14 Avrupa ortak yapımı için toplam 4 milyon 780 bin avro maddi yardımda bulunulacağı bildirildi.

Avrupa sinema sanayisini Amerikan Hollywood sinemasına karşı korumak amacıyla 1988 yılında kurulan Eurimages, bugüne kadar 1320 Avrupa ortak yapımı için 397 milyon avro tutarında mali yardım yaptı.

Aralarında Türkiye'nin de bulunduğu 33 üyesi olan kuruluşa, üye ülkeler düzenli olarak aidat ödüyor.

“Gelecek Uzun Sürer” filmine bir iyi haber de Paris'ten geldi. Proje, “Paris Sinema Festivali” kapsamında düzenlenen Paris Project Ortak Yapım Marketi'ne davet edildi. Bu kapsamda, 5-7 Temmuzda projeyle ilgilenen Avrupalı yapımcı ve dağıtımcılarla toplantılar yapılacak.

“Gelecek Uzun Sürer” filmi sonbaharda çekilecek.

 

 

 

 

 

 

 

Yorumları Göster
Yorumları Gizle