GeriGündem Türk genci Cenk Sidar 99 küresel lider arasında
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  3
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Türk genci Cenk Sidar 99 küresel lider arasında

Türk genci Cenk Sidar 99 küresel lider arasında
refid:21403823 ilişkili resim dosyası

ABD’de “The Diplomatic Courier” ve “Young Professionals in Foreign Policy” dergilerinin her yıl birlikte yayınladıkları “33 yaş altı dış politika liderleri” listesinde Washington’da yaşayan genç Türk siyaset analisti Cenk Sidar da yer aldı. Böylece ilk defa bir Türk genci bu küresel listede yer almış oldu.

Aralarında avukat, siyasetçi, bankacı, gazeteci, bilim adamı, eylemci, asker ve diplomatların bulunduğu 99 kişi bu yılki listede “etkileyici”, “öncü”, “eylem insanı”, “risk alan” ve “yön verenler” kategorilerinde sıralandı.

 

Washington merkezli Sidar Global Advisors'ın (SGA) kurucusu ve yöneticisi 30 yaşındaki Sidar listede “yön verenler” kategorisinde yer aldı. ABD başkanlarından George W. Bush’un kızı Barbara Bush da kurucusu olduğu Global Health Corps sayesinde Sidar ile aynı kategoride listeye girdi. 

 

Küresel makro araştırma ve stratejik danışmanlık şirketi SGA gelişen pazarlara yatırım yapmak isteyen lider finansal kuruluşlara ve çok-uluslu şirketlere stratejik danışmanlık hizmeti sağlıyor. 

 

Yüksek lisans eğitimini Washington’daki Johns Hopkins Üniversitesi İleri Uluslarası İlişkiler Okulu’nda (SAIS) uluslararası iktisat ve uluslararası ilişkiler dallarında yaptıktan sonra Avrupa Birliği ve T.C. Dışişleri Bakanlığının ortak programı olan Jean Monnet programı bursuyla, İtalya'nın Bologna şehrinde Johns Hopkins Üniversitesi'nde (SAIS Bologna Center) “Avrupa Güvenlik ve Dış Politikası” üzerine yüksek lisans eğitimi gördü.Üyesi olduğu kurumlar arasında Sosyal Demokrasi Vaktı (SODEV), Amerikan Başarı Akademisi, Atlantik-Brucke Avrupa Genç Liderler Programı, Atlantik Konseyi Genç Atlantik Konseyi ve Jean Monnet Programı yer alıyor.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle