GeriGündem Tunceli'de Komando Birliği'nden gövde gösterisi
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Tunceli'de Komando Birliği'nden gövde gösterisi

'2. Munzur Festivali'nde sırasında dün yaşanan olayların ardından alınan güvenlik önlemleri sürerken, 4. Komando Tugay Birliği'ne bağlı Komando Timi, Tunceli caddelerinde tam techizatlı yürüyüş yaptı.

Tunceli Valisi Mustafa Erkal, ''Askeri birliklerin geçişi, ilde halkın huzur ve güvenliği için alınan tedbirlerden birisidir'' dedi. 

Tunceli 4. Komando Tugay Birliği'ne bağlı Komando Timi, şehrin çeşitli yollarından, 'Herşey Vatan İçin', 'Vatan Sana Canım Feda' sözleri eşliğinde tam teçhizatlı olarak düzenli birlikler halinde Cumhuriyet Meydanı'na geldi.

Askeri birliklerin geçişi sırasında, Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Çevik Kuvvet ekipleri ve Özel Harekat timleri de, Cumhuriyet Meydanı istikametinde olan yolları trafiğe kapatarak çevrede geniş güvenlik önlemleri aldılar. 

Askeri birlikler, Cumhuriyet Meydanı'nda bir süre bekledikten sonra, ayrı kollara ayrılarak Tunceli'nin önemli noktalarında bekleyişlerini sürdürüyorlar.

''OLAYLARI BAŞLATANLAR TESPİT EDİLDİ''

Tunceli Valisi Mustafa Erkal, ''Askeri birliklerin geçişinin, ilde halkın huzuru ve güvenliği için alınan tedbirlerden birisi olduğunu'' ifade ederek, şöyle konuştu:

''Dün meydana gelen olaylar yasadışı örgütlere mensup kişiler tarafından başlatılmıştır. Bu kişiler, festivali bahane edip ilimize gelerek, yakalanan huzur ve güven ortamını bozmaya çalışıyorlar. Devlet olarak bunlara fırsat vermeyiz. Dün olayları başlatanların birçoğu da şu anda tespit edilmiştir. Bunlar, Tunceli dışına çıkamadan yakalanacaklardır.''

Tunceli'de, dün akşam ''2. Munzur Kültür ve Doğa Festivali''ne katılan bir grup, Atatürk Stadyumu'nda Tunceli Valiliği'nce asılan ''Devlet Bahçeli'ye katkılarından dolayı teşekkürler'' yazılı pankartı protesto ederek indirmiş, İl Güvenlik Komutanı Tümgeneral Dursun Bak'ın makam aracı ile bazı polis araçlarını taşlamışlardı. Çıkan olaylarda, sekiz polis memuru ile bir vatandaş yaralanmıştı.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle