Gündem Haberleri

  'Tüm CASA'lar kontrol edildi'

  Hürriyet Haber
  31.07.2001 - 12:28 | Son Güncelleme:

  Hava Kuvvetleri Komutanlığı, CN-235 tipi Casa uçaklarından birinin istikamet dümeni sisteminde arızaya yolaçan teknik hususun tüm CN-235 uçaklarında kontrol edildiğini açıkladı. Ayrıca bu tip kontrollerin sık sık kullanılan uçuş emniyet yöntemlerinden biri olduğu da belirtildi.

  Hava Kuvvetleri Komutanlığı Genel Sekreterliği, "Casa uçaklarında uygulanan istikamet sistemi kontrolü"ne ilişkin yazılı açıklama yaptı. Açıklama şöyle:

  "Hava Kuvvetleri envanterinde mevcut CN-235 uçaklarından bir tanesinin istikamet dümeni sisteminde meydana gelen arızanın nedenlerinin incelenmesi neticesinde, arızaya neden olan teknik hususun, ilgili teknik yönetim sorumlusu tarafından tüm CN-235 uçaklarında kontrol edilmesine karar verilmiş ve kontroller tamamlanmıştır.

  Bu tip kontroller, uçaklarda meydana gelen her türlü arızanın nedenlerinin incelenmesi neticesinde elde edilen bulgulara bağlı olarak, uçak tipi ayırt edilmeden yapılan ve uçuş emniyetinin tam olarak sağlanmasını amaçlayan olağan işlemler olup, Hava Kuvvetleri Komutanlığı'nda sık sık kullanılan uçuş emniyet yöntemlerinden biridir."

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı