Gündem Haberleri

  Trilyonluk vekillere SHP’den altın rozet

  Volkan YILDIRIM/ANKARA
  30.03.2005 - 01:55 | Son Güncelleme:

  SHP Lideri Murat Karayalçın, partisine geçerek 1.2 trilyon Hazine yardımı almalarını sağlayan 5 CHP’li vekile altın rozet taktı. Karayalçın, ‘Bu parayı kurultay çalışması için değil halka hizmet için kullanacağız’ dedi.

  Salon dar geldi

  CHP’den istifa eden milletvekilleri, genel merkezdeki salonun dar olması nedeniyle bahçede düzenlenen törenle SHP’ye geçti. Karayalçın, altın rozetlerini tek tek taktığı milletvekilleriyle el ele tutuşarak objektiflere poz verdi. Katılım töreninin ardından Karayalçın, milletvekilleri ve MYK üyeleri ile birlikte Anıtkabir’i ziyaret ederek Atatürk’ün kabrine çelenk koydu.

  ANAP’a da 1.6 trilyon

  AKP ve CHP, TBMM’de sandalye sayısı 20’nin altında olan partilere Hazine yardımı verilmemesi için düğmeye bastı. Ancak ANAP ve SHP, dün gerçekleştirdikleri katılımlarla bu yasaktan etkilenmeyecek. ANAP, AKP’den ayrılan Isparta Milletvekili Erkan Mumcu ile üç arkadaşının partiye katılmasının ardından, dün Hazine yardımı için Maliye Bakanlığı’na başvurdu. Talebin kabul edilmesi halinde Mumcu ve arkadaşlarının partiye girdiği tarihi esas alınarak 2005’in tamamı için öngörülen 1.6 trilyon lira, 287 gün üzerinden hesaplanacak.

  AKP’den bir istifa daha

  AKP’deki istifa rüzgarı dün de sürdü. AKP Gaziantep Milletvekili Ömer Abuşoğlu ANAP’a katılmak için dün AKP’den istifa etti. Abuşoğlu’nun istifasıyla, AKP’nin Meclis’teki sandalye sayısı 359’a düştü. ANAP’ın 2-3 Nisan tarihinde yapacağı büyük kongre öncesinde milletvekili sayısının 10’u bulacağı iddia ediliyor. Erkan Mumcu’nun genel başkanlığa hazırlandığı ANAP’ın şu anda beş milletvekili bulunuyor.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı