Gündem Haberleri

  Trainspotting Tiyatro Sahnesinde

  Hürriyet Haber
  10.12.2009 - 12:13 | Son Güncelleme:

  Semaver Kumpanya 2005-2006 sezonunda sahnelediği ve büyük ilgi gören oyunu “Trainspotting”'i yoğun istek üzerine yeniden sahneye taşıyor ve ardından Paris'e turneye gidiyor.

  Irvine Welsh’in aynı adlı kült romanından Harry Gibson tarafından uyarlanarak İngiltere’de sahnelenen, ardından Richard McCarthy ve Olivier Peyon tarafından fransızcaya çevrilen “Trainspotting” adlı oyunu Ani Haddeler Pekman’ın çevirmenliğinde dilimize kazandırdı. Danny Boyle’un 1996 yapımı sinema uyarlaması ile bütün dünyada ün kazanan “Trainspotting”, eroin bağımlılarının yaşamın ve ölümün kıyısındaki hayatlarını anlatan yürek burkan bir öykü.

  Oyun, toplumun kenarına itilmiş bu gençlerin, tüm dünya için ortak olan sorunlarını, düzenle ve toplumla yaşadıkları uyumsuzluğu, şiddete ve ölüme yazgılı yaşamlarını gerçekçi bir tiyatro diliyle izleyiciye aktarıyor.

  /images/100/0x0/55ea7011f018fbb8f87fe880“Trainspotting”i Işıl Kasapoğlu sahneliyor. Oyunda Semaver Kumpanya’ya Çıplak Ayaklar Kumpanyası danslarıyla, Nehir Çinkaya da sahnede canlı olarak çalışacağı resimleriyle eşlik edecek. Oyunun müzikleri Baba Zula tarafından gerçekleştiriliyor.

  Trainspotting VI. Lions Selim Naşit Özcan Tiyatro ödüllerinde sahne üzerinde en iyi plastik sanatçı (Nehir Çinkaya), en iyi usta erkek oyuncu (Tansu Biçer), en iyi ışık (Cem Yılmazer) dallarında da ödüle layık görüldü.

  Trainspotting
  tarih : 14.12.2009 20:30:00 - 26.12.2009 20:30:00
  mekan : Çevre Tiyatrosu

  Trainspotting Yaratıcı Ekibi

  Irvine Welsh'in romanından uyarlayan: Harry GIBSON
  Dilimize Çeviren: Ani Haddeler PEKMAN
  Yöneten: Işıl KASAPOĞLU
  Sahne Tasarımı: Cem YILMAZER
  Kostüm Tasarımı: Funda ÇEBİ
  Müzik: BABA ZULA
  Işık Tasarımı: Cem YILMAZER
  Fotoğraflar: Banu Kaplancalı
  Yönetmen Asistanı: Ani Haddeler PEKMAN
  Ses Teknisyeni: Emrah ERDA
  Kostüm Tasarımı Asistanı: Sibel EMRE

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı