Gündem Haberleri

  THY yükseğe kondu

  New York Observer
  16.02.2011 - 09:44 | Son Güncelleme:

  Türk Hava Yolları (THY), dünyanın en ünlü ofis binalarından biri olarak kabul edilen Empire State Building'de kendine ofis tuttu.

  Küresel ekonominin nabzı EKONET'te atıyor                               

        

  New York Observer gazetesinin emlak sayfalarında yer alan haberde “New York uçuşlarını artıran şirketin, şehrin en ünlü gökdelenine konması şaşırtıcı değil” ifadesine yer verildi.  

     

  THY, New York ve İstanbul arasındaki uçuşlarını yüzde 30 oranında artırdıktan birkaç ay sonra, Empire State Building’in 75’inci katında, 550 metrekarelik bir ofis kiraladı.

   

  THY, bu şekilde aynı binadaki Air China ve Lufthansa gibi rakipleriyle de komşu oldu.

   

  Toplamda 142 uçaklık filoya sahip olan THY, Westbury’deki ofisinden yeni yerine bu ay içinde taşınacak.

   

  ABD’li emlak şirketi W&H Properties’den Fred Posniak, “Uluslararası havayolu şirketlerinin Empire State Building’de yer alması gayet mantıklı bir hareket. Uluslararası kitlelere ulaşmaya çalışıyorlar ve bu kitle dünyanın en ünlü ofis binasıyla örtüşüyor” dedi.

   

  Son yıllarda, 550 milyon dolar maliyetine neden olan bir yenileme sürecinden geçen binanın diğer kiracıları arasında İnsan Hakları İzleme Örgütü, İtalyan havayolu şirketi Alitalia da yer alıyor.

   

  *Bu yazı New York Observer'da "Turkish Airlines Lands High in 'World's Most Famous Office Building'" başlığıyla yayımlanan haberden derlenmiştir.

   

  EkoNet'i Facebook'ta takip etmek için:

  http://www.facebook.com/#!/HurriyetEkonet

  EkoNet'i Twitter'da takip etmek için:
  http://twitter.com/HurriyetEkonet

  Etiketler:
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı