Gündem Haberleri

  ‘Telefonumu şarj edelim’ diye evine çağırıp tecavüz etti iddiası

  Ceylan SEVER/ İSTANBUL
  17.08.2017 - 11:45 | Son Güncelleme:

  Televizyon dizilerinde sanat yönetmenliği yapan Hakan Sur (39) İstanbul’da birlikte eğlendikten sonra gece ‘Gidip telefonumu şarj edelim’ diye evine götürdüğü üniversite öğrencisi H.B.G.’ye (26) tecavüz ettiği iddiasıyla tutuklandı.

  Anadolu Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi öğrencisi 26 yaşındaki H.B.G., eski erkek arkadaşının asistanlığını yaptığı gibi dizilerin sanat yönetmeni‘Telefonumu şarj edelim’ diye evine çağırıp tecavüz etti iddiası
  H.S. ile geçen ay bir mekanda karşılaştı. Aynı masada oturan ikili bir süre sohbet ettikten sonra Hakan Sur, H.B.G.’yi “Telefonumun şarjı bitti, evim yakın, gel bana gidelim, şarj ettikten sonra tekrar çıkarız” diyerek evine davet etti.

  Evde bir süre vakit geçirdiler. Hakan Sur “Burada yatak var, burada kal” dediği H.B.G.’den olumsuz yanıt alınca ısrar etti.

  İddiaya göre daha sonra H.B.G.’ye cinsel saldırıda bulundu.

  Evden çıkan H.B.G gittiği hastanenin polisine şikayetçi oldu. H.B.G.’nin daha önce de tacizde bulunduğunu ileri sürdüğü Hakan Sur gözaltına alındı.

  KENDİNİ SAVUNDU

  Soruşturma kapsamında ifadesi alınan Sur “H.B.G asistanımın eski sevgilisiydi. Ben kendisine daha önce tacizde bulunmadım. Öyle olsaydı evime gelmezdi. Beşiktaş’ta eğlendik. Gece eve geldiğimizde de bir miktar alkol aldık. Balkonda oturduk ve daha sonra ilişkiye girdik. Kendi rızasıyla oldu. Zaten benim boyumda benden iri biri, zorla ilişkiye girmem mümkün değil” dedi.

  Savcılık tarafından tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edilen sanat yönetmeni Hakan Sur, ‘cinsel saldırı’ suçundan tutuklanarak cezaevine gönderildi.

  ‘Telefonumu şarj edelim’ diye evine çağırıp tecavüz etti iddiası

  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı