Gündem Haberleri

  Tek ambulans bakana tahsis edildi

  Şahismail GEZİCİ/ELAZIĞ, (DHA)
  18.08.2006 - 10:54 | Son Güncelleme:

  İlçedeki tek ambulans Ulaştırma Bakanı Yıldırım'a tahsis edilince hasta otomobille taşındı

  Elazığ'ın Baskil İlçesi'ne bağlı Kutlugün Köyü'nde 2 metrelik kuyuya düşen 6 yaşındaki oğlu Fethi Oktar'ı boğulmak üzereyken kurtaran baba Metin Oktar, çağırdıkları ambulansın Ulaştırma Bakanı Binalı Yıldırım'a tahsis edildiği için gelmediğini öne sürdü. Sağlık Müdür Yardımcısı Dr. Bülent Savaş ise Kara Ali istasyonunda görevli ambulansın Bakan Yıldırım için tahsis edildiğini doğruladı.

  Baskil İlçesi'ne bağlı Kutlugün Köyü'nde evlerin bahçesinde bulunan 2 metre derinliğindeki kuyuya düşen Fatih Oktar’ı babası Metin Oktar boğulmak üzereyken kurtardı. Oktar ailesi kendilerine en yakın olan Kara Ali bölgesindeki 112 acil servis istasyonundan ambulans istedi. Ancak ambulans olmadığı belirtilince aile yoldan çevirdikleri araç ile Fatih Oktar’ı Fırat Tıp merkezi yoğun bakım servisine kaldırdı.

  Baba Metin Oktar, Kara Ali 112 Acil İstayonundaki tek ambulansın Bakan Binali Yıldırım’a tahsis edildiği için kendilirene gönderilmediğini öne sürdü. Oktar, “Şehir merkezinde çok sayıda ambulans bulunurken, neden Bakan’a Kara Ali’deki tek ambulansın tahsis ediliyor” diye isyan etti.

  Elazığ Sağlık müdür yardımcısı Dr. Bülent Savaş ise sadece zaruretten dolayı o bölgedeki ambulansı bakan için görevlendirdiklerini söylemekle yetindi.

  BAKAN YILDIRIM: HABERİM YOK

  Erzincan'da gezi ve incelemelerini sürdüren Binali Yıldırım, gazetecilere yaptığı açıklamada, hiç kimseden ambulans talebinin olmadığını söyledi.

  Ambulansların hastalara tahsis edilmesi gerektiğini ifade eden Yıldırım, şunları kaydetti:

  “Benim için ambulans tahsis edildiğinden haberim yok. Eğer, Baskil'de kuyuya düşen çocuğu bırakıp ambulansı bize tahsis etmişseler, yanlış yapmışlar. Biz, hiç kimseye 'ambulans tahsis edin' demedik. Tamamıyla sağlık müdürlüğünün organizasyonu.”

  Etiketler:
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı