GeriGündem Tecavüzcüye dokuz yıl hapis cezası
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Tecavüzcüye dokuz yıl hapis cezası

İZMİR’de üniversite öğrencisi 28 yaşındaki E.E.’yi kaçırıp tecavüz ettiği iddiasıyla yargılanan Hasan Erdoğan, 9 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Hasan Erdoğan’la birlikte yargılanan Metin Ballıkaya, Özkan Turan ve Erhan Okumuş ise ‘Alıkoyma ve kaçırma’ suçları af kapsamına girdiği için ceza almadı. Ege Üniversitesi Devlet Türk Musikisi Konservatuvarı son sınıf öğrencisi E.E. iddiaya göre 6 yıl önce tanımadığı kişilerce kaçırılıp dört gün zorla alıkonularak tecavüze uğradığını öne sürmüştü. Polisin soruşturması sonucunda yakalanan 4 sanık tutuklanmış, yargılama aşamasında tahliye edilmişlerdi.

Yaşadığı şoku uzun süre üzerinden atamayan ve bir süre hastanede psikolojik tedavi gören E.E. İzmir 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde verdiği ifadede gece arkadaşına giderken yolunu kaybettiğini ve karşılaştığı bu kişiler tarafından zorla bir eve götürüldüğünü, tecavüze uğradığını, karşı çıkmaya çalıştığında ise dövüldüğünü iddia etti. Sanıklar ise suçlamayı kabul etmedi.

6 yıl süren yargılama sonunda mahkeme heyeti sanıklardan Hasan Erdoğan’a ‘tecavüz’ suçlamasıyla 9 yıl hapis ve ömür boyu kamu hizmetlerinden mahrumiyet cezası verdi. Ballıkaya, Turan ve Okumuş’a yönelik verilecek ceza, ‘kaçırma ve alıkoyma’ suçlarının 4616 sayılı kanun gereği af kapsamına girdiği belirtilerek, kesin hükme bağlanmadan ertelendi. E.E. ise bu süre içinde okulunu bitirmişti.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle