Gündem Haberleri

  TBMM Başkanı Çiçek, İran'da

  Hürriyet Haber
  22.09.2013 - 19:12 | Son Güncelleme:

  TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Tahran ziyaretinin ikinci günüde Gülistan Sarayı, İslam İşbirliği Teşkilatı Parlamento Birliği (İSİPAB) ve Yunus Emre Kültür Merkezini ziyaret etti.

  Gülistan Sarayı'nı gezen Çiçek ve beraberindeki heyet, daha sonra Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani ve eski Cumhurbaşkanı Haşimi Rafsancani ile görüştü.Basına kapalı gerçekleşen görüşmelerin ardından, İSİPAB Genel Sekreteri Prof. Dr. Mahmud Erol Kılıç tarafından onuruna verilen öğle yemeğine katılan Çiçek, daha sonra Tahran'ın güneyinde bulunan Rey Şehri'ndeki, Selçuklu Devleti'nin kurucusu Tuğrul Bey'in türbesini ziyaret etti.

  Çiçek, burada eski Türk Tarih Kurumu Başkanı ve MHP Kayseri Milletvekili Yusuf Halaçoğlu'ndan Tuğrul Bey'in ölümü ve buraya gömülmesi hakkında bilgi aldı.Tahran'daki Yunus Emre Kültür Merkezi'nei de ziyarette bulunan Çiçek, Türkçe öğrenen İranlı öğrencilerle sohbet etti.Çiçek'in yarın Dini Lider Ayetullah Ali Hamaney ile görüşmesi bekleniyor. Çiçek ve beraberindeki heyet, söz konusu görüşmenin ardından Şiraz kentine gidecek.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı