Gündem Haberleri

  Taliban ile ilişkisi olanın evi yakılacak

  AA
  14.09.2012 - 09:53 | Son Güncelleme:

  Afganistan'ın Paktiya kentinde, Taliban'a destek veren ve onlarla ilişkisi olanların evleri yakılacak.

  Paktiya'da Taliban militanlarınca öldürülen 17 kişinin toprağa verilmesi için düzenlenen törende konuşan İçişleri Bakanı'nın Danışmanı Amanullah Hıdran, bunca sivil kaybın verilmesine tahammüllerinin kalmadığını belirterek, “Paktiya'da bulunan kanaat önderleri ve ileri gelenler olarak ortak bir karar aldık. Kim Taliban militanı ile işbirliği kurarsa evini ateşe vereceğiz” dedi.

  17 sivilin ölümünden sonra böyle bir karar almak zorunda kaldıklarını ifade eden Hırdan, “Biz kendi güvenliğimiz için çalışan emniyet güçlerimize neden destek vermiyoruz. Onlar ile neden işbirliği kurmuyoruz” diyerek sitemde bulundu.

  Hırdan, “Emniyetimiz sağlanmadığı sürece, ne inşaat çalışmalarımızı yerine getirebiliriz ne sağlıklı bir şekilde eğitim çalışmalarımızı gerçekleştirebiliriz” dedi.

  Paktiya kanaat önderlerinden Hacı Gulam Han'da “Bundan sonra kim devletin aleyhinde çalışır, Taliban militanı ile işbirliği içerisinde olursa, evi ateşe verilecektir. Kendisi ve aile fertleri de tutuklanarak devlete teslim edilecektir” diye konuştu.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı