Gündem Haberleri

  Taha Akyol: Erdoğan yüzde 60 oy hedefliyor

  Hürriyet Haber
  12.07.2012 - 19:24 | Son Güncelleme:

  Hürriyet Dünyası’ndan Taha Akyol, Başbakan Recep Tayip Erdoğan ile görüşen HAS Parti Genel Başkanı Numan Kurtulmuş’un, parti toplantısı sonrası yaptığı açıklamaları değerlendirdi:

  HAS Parti'nin Genel İdare Kurulu’ndan konuştuğum isimler bilhassa “Sol İslam” denilen bazı isimlerin itiraz ettiğini ancak genel eğilimin birleşme yönünde olduğunu söylediler. Yapılan açıklama da bunu gösteriyor.

  Bunun en önemli tarafı Recep Tayyip Erdoğan'ın 2014'de yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimleri için oylarını yüzde 50'nin üzerine çıkarma çabasıdır. 2010 referandumunda Erdoğan, yüzde 58 oy almıştı. 2011 seçimlerinde AK Parti’nin oyu yüzde 50’ydi. Görülüyor ki normal seçimlerde AK Parti’ye oy vermeyen ama AK Parti ile belirli noktalarda görüş birliği olan yüzde 8 gibi bir seçmen kitlesi vardır. MHP tabanının bir bölümü, HAS Parti, Saadet Partisi, BBP ve merkez sağdan kalmış gruplar...Bir de bu tür birleşmelerin meydana getireceği sinerjiyi düşünmek gerekir.

  Başbakan’ın bu strateji ile 2014 seçimlerinde 1. turda yüzde 58- 60 gibi oyla Cumhurbaşkanı seçilmeyi amaçladığını düşünüyorum.


   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı