Gündem Haberleri

  "Tabancayı verin, öldüreceğim"

  Fırat KESKİNKILIÇ- Şaban KARDEŞ/ÇERKEZKÖY (Tekirdağ), (DHA)
  31.07.2007 - 13:52 | Son Güncelleme:

  TEKİRDAĞ'ın Çerkezköy İlçesi'nde faaliyet gösteren Deva Holding A.Ş. İlaç Aktif Maddeleri Çerkezköy Üretim Tesisleri bahçesi içine gömülmüş içinde kimyasal atık olduğu sanılan 50 varil bulundu. Çevre ve Orman Bakanlığı ekipleri ile TÜBİKAT görevlileri incelemelerde bulunmak üzere sevk edildi.

  GAZETECİLERE BÖYLE SALDIRDILAR..TIKLAYIN...

  Çerkezköy Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talimatı ile dün gece fabrikaya baskın yapan İlçe Emniyet Müdürlüğü, Tekirdağ Sivil Savunma, Sağlık ve Çevre Müdürlüğü ekipleri bahçe içinde kepçelerle arama yaptı. Özel kıyafetlerle yapılan çalışmalarda toprağa gömülmüş 50 varil bulundu. Variller daha fabrika içinde bulunan depoya konuldu. Olayı duyarak fabrikaya gelen gazeteciler çalışanların saldırısına uğradı. Fabrikanın bir üst düzey yöneticisi i güvenlik görevlilerine gazeteciler için “Tabancamı verin, öldüreceğim’ dedi. Araya giren polis ekipleri çıkan gerginliği büyümeden yatıştırdı.

  Fabrika alanı karantina altına alınırken, Çevre ve Orman Bakanlığı ve TÜBİTAK ekipleri varillerdeki kimyasal atıkları incelemek üzere bölgeye gönderileceği belirtildi. Fabrika yetkilileri açıklama yapmak istemedi.

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı