Gündem Haberleri

  Sybase'den mobil işgücü çözümleri

  Hürriyet Haber
  20.09.2005 - 14:56 | Son Güncelleme:

  Kurumsal altyapı ve mobil yazılım çözümleri sunan Sybase, iki kablosuz ürününde yükseltme yaptığını duyurdu. Unwired Accelerator 7.0 ve Unwired Orchestrator 5.0 ürünlerini piyasaya sunan şirket, kurumsal kullanıcıların birleşik uygulamalar yaratma ve daha sonra bunları mobil işgücünün hizmetine sunma yeteneklerini artırıyor.

  Sybase Türkiye Genel Müdürü Levent Şensezgin, Sybase'in "kablosuz işletmeler" vizyonuna uygun olarak uçtan uca çözümler sunduğunu; bu çözümler sayesinde bilgi yönetimi, veri entegrasyonu ve mobil uygulama geliştirme yapılabildiğini söylüyor. Unwired Accelerator ve Unwired Orchestrator ürünlerinde yapılan yükseltmeler, Sybase müşterilerine değerli verilerini doğru insanlara zaman ve mekan sınırlaması olmaksızın açma imkanı veriyor.

  Hızlı mobil platform

  Unwired Accelerator 7.0, Sybase'in hızlı mobil platformunun en yeni versiyonu olup müşterilere kritik bilgilerini kişisel dijital asistanlar, akıllı telefonlar ve diğer kablosuz cihazlar aracılığıyla mobil işgücüne aktarma kolaylığı sunuyor. Eski uygulamaları, satış gücü otomasyonu uygulamalarını, saha gücü otomasyonunu, yönetim tablolarını ve anahtar performans göstergelerini mobil hale getirmek için ideal bir çözüm sunuyor. SAP, Business Objects, Lotus Notes, Remedy, Web olanaklı uygulamalar, Web Servisleri ve veritabanları gibi kurumsal uygulamaları destekleyerek kritik bilgi kaynaklarına zaman bağımsız mobil erişim sağlıyor.

  Unwired Accelerator 7.0'ın yeni özellikleri şöyle:

   SAP uygulamaları için mobilleştirme aracı. Bu sayede analistler, SAP uygulamalarını zaman ve yer bağımsız olarak, mobil çalışanları da kapsayacak biçimde hızla ve kolayca genişletebiliyorlar.

   Business Objects raporları ve anahtar performans göstergeleri için mobilleştirme aracı. Böylece, kurumsal kullanıcılar, mobil cihazlar üzerinden iş zekası raporlarına ulaşabiliyorlar.

   Remedy servis yönetimi uygulamaları için mobilleştirme aracı. Böylece, servis çalışanları ve teknisyenler için veri erişimi sağlanıyor ve sorunlar mobil cihazlar üzerinden çözülebiliyor.

   Application Builder için geliştirmeler. Böylece, mobil uygulamalar için geliştirme ve uygulama yapmak kolaylaşıyor.

   BlackBerry Unwired Accelerator uygulaması için geliştirmeler. Böylece, alan doğrulama ve günlük tutma destekleniyor.

  Birleşik uygulamalar için

  Birleşik uygulama geliştirme ve mobil çözüm sağlamaya yönelik Unwired Orchestrator 5.0, dikey silolardan ve eski sistemlerden bilgi alıyor. Servis Odaklı Mimari'ye dayanan bu çözüm, bilgi işlem operasyonlarının maliyetini düşürüyor; müşterilerin mesajlaşma ve veri alışverişi altyapısını düzenliyor. Bunu yaparken, birleşik uygulamaları geliştirmek ve uygulamak için mevcut verileri kullanıyor.

  Unwired Orchestrator 5.0'ın yeni özellikleri şöyle:

   Sybase WorkSpace ile tam entegrasyon. Eclipse tabanlı bu ürün, Sybase'in SODA tasarım zamanlama aracı olarak biliniyor; Eclipse Java IDE içeriyor.

   Yeni J2EE tabanlı iş süreci motoru

   Yeni Java tabanlı kurallar ve mesaj dönüşüm motoru

   Java birleşik hizmetler geliştirme desteği ya da BPEL4WS servis orkestrasyonu aracılığıyla destek

   Tam entegre kurumsal aktivite izleme (BAM) platformu

   BPEL4WS, RuleML ve JSR-94 dahil standartlar için geliştirilmiş destek

   Veritabanlarına erişim, FTP, dosya sistemleri, e-posta sağlayıcılar, SMS mesajlaşma, Web servisleri, EJB's, JMS ve Java sınıfları için geliştirilmiş destek

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı