Gündem Haberleri

  Suriyeli sığınmacılara biber gazlı müdahale

  Reşit ÇELEBİOĞLU/KİLİS, (DHA)
  22.07.2012 - 15:53 | Son Güncelleme:

  KİLİS’in Öncüpınar Sınır Kapısı yakınlarındaki konteyner kentte kalan Suriyeli sığınmacılar, marketlerde işlemlerin ağır yürüdüğü, klima, buzdolabı ve yeteri kadar su verilmediği iddiasıyla eylem yaptı. Eylem sırasında çevreye taş atan Suriyelilere polis biber gazıyla müdahale etti.

  Kilis Valiliği tarafından sığınmacıların kartlarına kişi başı 20 TL yüklenmesi ardından burada yaşayanlar markete akın etti. Bir süre sonra izdihamın kavgaya dönüşmesi üzerine, polis araya girerek grupları sakinleştirdi. Sığınmacılar, marketlerde işlemlerin ağır yürüdüğü, klima, buzdolabı ve yeteri kadar su verilmediği iddiasıyla bir süre daha eylem yaptı. Dağılmaları için uyarı yapan görevlilere taş atarak karşılık veren sığınmacılara polis ve jandarma biber gazı ile müdahale etti. Biber gazından etkilenen çok sayıda kadın ve çocuk konteynır kent dışına çıkarıldı. Olay yerine ise çok sayıda polis ve asker sevk edildi.

  Suriyeli sığınmacılar eylemlerini sonlandırırken, biber gazından etkilenen kadın ve çocukların konteynır kent önünde bekleyişi sürüyor.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı