Gündem Haberleri

  Suriye vurdu Türk jetleri havalandı

  Faruk BALIKÇI
  03.12.2012 - 10:20 | Son Güncelleme:

  Şanlurfa’nın Ceylanpınar ilçesi sınır olan ve 8 Kasım’da muhaliflerin eline geçen Resulayn’ı bu sabah saat 10.20 sıralarında Suriye savaş uçakları tarafından 10’ar dakika aralıklarla ilçe merkezi bombalandı. Çok sayıda ölü olduğu öne sürüldü. Bombalamanın ardından Ceylanpınar'a büyük kaçış başladı.

  Ceylanpınar’a sınır olan Suriye’nin Resulayn ilçesinde 8 Kasım’da muhalifler ile Suriye ordusu arasında çıkan çatışmaların ardından ordu güçleri çekilerek muhalifler ilçeye hakim olmuştu. Suriye savaş uçakları ise 3 gün boyunca ilçeyi bombalamıştı.

  Ardından ise PYD ile muhalifler arasında Resulayn’da çıkan çatışmalar sonucunda her iki taraf anlaşarak ateşkes ilan etmişti. Suriye ordusu ise 2 hafta sonra sessizliğini bozdu. Şam’dan kalkan ve Resulayn semalarında dolaşan savaş uçakları saat 10.20 sıralarında ilçeyi bombaladı. Bombalama Ceylanpınar’dan izlenirken halk yeniden tedirginlik yaşadı.

  TÜRK JETLERİ HAVALANDI

  Bu ara Reuters haber ajansı ise Resulayn'a yönelik bombardımanın ardından Türk savaş uçaklarının havalandığını duyurdu.

  BÜYÜK KAÇIŞ

  Rasulayn’ın Suriye savaş uçakları tarafından bombalanmasının ardından yoğun göç başladı. Yaklaşık bin Suriyeli sınır kapısından kayıt altına alındıktan sonra Ceylanpınar’a giriş yaptı. Suriyelilerin bir kısmı yakınlarının yanına yerleşirken, bir kısım Suriyeli ise Çadırkente yerleşmek için başvuruda bulundular. Savaş uçaklarının bombalaması sonucu Ceylanpınar Devlet hastanesinde tedavi gören yaralılardan iki kişi ise hayatını kaybetti. Suriye savaş uçaklarının yeniden Rasulayn’ı bombalamasının tedirginliği yaşanıyor.

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı