GeriGündem Sultanbeyli saldırısını yapan 3 teröristin kimliği belli oldu
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Sultanbeyli saldırısını yapan 3 teröristin kimliği belli oldu

Sultanbeyli saldırısını yapan 3 teröristin kimliği belli oldu
refid:29786564 ilişkili resim dosyası

İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü yetkilileri, Sultanbeyli'deki Fatih Polis Merkezi Amirliği'ne bomba yüklü araçla düzenlenen ve 3'ü polis 10 kişinin yaralandığı olayı gerçekleştiren kişinin Muş doğumlu "Botan Canfeda" kod adlı Deniz Uçkun olduğunu tespit etti.

Ekipler, yapılan çalışmalar sonucunda, sabah saatlerinde çıkan çatışmada Bomba İnceleme ve İmha Şube Müdürü Beyazıt Çeken'i şehit eden teröristlerin ise Ağrı doğumlu "Erdal Nuda" kod adlı Erdal Yıldız ile Bingöl doğumlu "Harun Raman" kod adlı Burak Boğakan olduğunu belirledi.
Teröristlerden Deniz Uçkun bombalı intihar saldırısında, Erdal Yıldız ile Burak Boğakan ise silahlı çatışmanın ardından düzenlenen operasyonda ölmüştü.

İKİSİNDEN SAHTE, BİRİNDEN GERÇEK KİMLİK ÇIKTI

İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, yaptıkları çalışmalar sonucunda, sahte kimliklerin PKK'lı teröristlerden Deniz Uçkun ile Erdal Yıldız'ın üzerinden çıktığını belirledi. Uçkun'un üzerinden, Şırnak Beytüşşebap nüfusuna kayıtlı, 1990 doğumlu Ayhan Gökçe adına düzenlenmiş bir kimlik çıktı. Yıldız'ın üzerinden de Diyarbakır nüfusuna kayıtlı, 1988 doğumlu Mehmet Gül adına düzenlenmiş başka bir kimlik bulundu. Boğakan'ın ise üzerinde gerçek kimliğini taşıdığı tespit edildi.

"FEDA EYLEMCİLERİ"NE SALDIRI EMRİ KANDİL'DEN

Emniyet kaynaklarından edinilen bilgiye göre, PKK'lı teröristler Kandil Dağı'ndaki bir kampta 'Feda eylemcisi' olarak özel bir şekilde yetiştirildi. Saldırıların planını da Kandil'den beraberlerinde getirdikleri öne sürülen teröristlerin, birbirlerinin yapacakları eylemlerden haberdar oldukları ifade edildi.
Polis, teröristlerden Burak Boğakan'ın 2009 yılından itibaren terör örgütünün çeşitli kamplarında eğitim aldığını da tespit etti.

GÖZALTINA ALINAN 3 ŞÜPHELİ İLE ÖLEN TERÖRİSTLERİN BAĞI ARAŞTIRILIYOR

Öte yandan, Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince bugün Sultanbeyli'de yapılan operasyonda gözaltına alınan 3 şüphelinin, bombalı saldırı ve silahlı çatışmada ölen 3 terörist ile bağlantısı olup olmadığı araştırılıyor.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle